شعر همیشه مقاوم در برابر بمباران ها

سرویس کرمانشاه _ حمله هوایی بسیار سنگین 19 مرداد سال 62 به گیلانغرب یکی از شدیدترین حملات دشمن به یک شهر مرزی بود که موجب شهادت ۵۰ تن و زخمی شدن ۵۰۰ نفر دیگر شد. البته در آن سال ها گیلانغرب بارها و بارها بمباران شد ولی مرزداران شجاع کُرد هرگز حاضر به ترک شهر و دیار خویش نشدند.

به گزارش کردپرس؛ گیلان غرب در تاریخ دفاع مقدس به عنوان دومین شهر مقاوم کشور شناخته می شود. مردم این شهر در مقابل حمله ارتش عراق مقاومت جانانه ای داشتند و هرگز شهر و دیار خود را ترک نکردند.
رهبر انقلاب در سفر تاریخی خود به کرمانشاه در اجتماع پرشور مردم گیلان‌غرب حضور یافت. ایشان در سخنرانی خود حفظ خاطرات پرمعنای دفاع مقدس را از عوامل مؤثر در حفظ هویت ملی برشمردند و با تجلیل از بانوی مسلمان و شجاع گیلان‌غربی که در آن دوران تعدادی از نظامیان دشمن را به هلاکت رساند و اسیر کرد افزودند: حفظ خاطرات پایداری مردم گیلان‌غرب، قصرشیرین و اسلام‌آباد، سرپل‌ذهاب و دیگر مناطق کشور در حفظ هویت ملی، دارای چنان اهمیتی است که شخصیت‌های برجسته، دانشمندان و عناصر فعال و متفکر باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند.

شهر مقاوم در برابر بمباران ها

یکی از شدیدترین حملات دشمن به گیلانغرب، حمله هوایی بسیار سنگین 19 مرداد سال 62 بود که هواپیماهای رژیم بعثی عراق مردم بی‌دفاع گیلانغرب را به خاک و خون کشیدند و در این واقعه دردناک، ۵۰ تن را شهید و ۵۰۰ تن دیگر را زخمی کردند.
البته شهر گیلانغرب در طول دفاع مقدس بارها و بارها آماج حملات هوایی، موشکی و توپخانه ای قرار گرفت اما مردم شجاع و دلیر کُرد کلهر ساکن منطقه هیچ‌گاه شهر و دیار خویش را رها نکردند و به عنوان آواره راهی دیگر شهرها نشدند.

کد خبر 15096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha