نایب رئیس مجلس: در بحث مناطق آزاد مشکل حاکمیتی وجود دارد

سرویس آذربایجان غربی- نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث مناطق آزاد مشکل حاکمیتی وجود دارد و بعضی از قوانین مانعی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این مناطق است.

به گزارش کردپرس، علی نیکزاد امروز ۹ مرداد در حاشیه سفر به ماکو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی بررسی های انجام شده معلوم شد که بیشترین مشکلات موجود در مناطق آزاد کشور وجود مشکل حاکمیتی و بعضی از قوانین دست و پاگیر در جهت سرمایه گذاری بخش خصوصی در این مناطق است.

او با اشاره به اینکه واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی بدون مزاحمت قوانین و مقررات و یا بخش دولتی باید صورت بگیرد، اضافه کرد: باور ما این است که واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی بدون مزاحمت قوانین و مقررات و یابخش دولتی باید صورت بگیرد که خودشان بتوانند با نظارت، هدایت و حمایت دولت و خصوصی بتواند در مناطق آزاد به فعالیت خود ادامه بدهد.

نیکزاد با تاکید براینکه جایگاه مناطق آزاد در کشور باید تقویت شود، گفت: ما باید در مجلس کمک کنیم مناطق آزاد نیز باید پای کار باشد تا این نقاط از ایران به عنوان سکوهای پرتاب در جهت صادرات محور بودن و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در سطح کلان مطرح باشند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس باید کمک کنیم تا مناطق آزاد را برای صادرات محور بودن و ایجاد اشتغال بیش از پیش توسعه دهیم.

نیکزاد اظهار داشت: در این راستا توسعه راه‌ها و چهاربانده کردن جاده های مربوط به ویژه در منطقه آزاد ماکو در کنار توجه به خدماتی نظیر شبکه آب و فاضلاب باید به صورت جدی مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

او ادامه داد: بزرگترین پروژه منطقه آزاد ماکو که باید به سرانجام برسد، موضوع سد کرم آباد است که بهره برداری از آن، ضروری است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در منطقه آزاد ماکو با ۳۹۷ هکتار وسعت کارهای خوبی انجام شده و توسعه خوبی را شاهد بوده ایم، اضافه کرد: باید کمک کنیم تا منطقه آزاد بیشتر از این توسعه یابد.

علی نیکزاد، نائیب رییس مجلس در سفر یکروزه ضمن بازدید از پروژه های سد کرم آباد، کریدور غرب و سامانه فاضلاب از بیمارستانهای شاهین دژ و پروژه های میاندوآب و تکاب نیز بازدید خواهد کرد.

کد خبر 14387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha