عضو فراکسیون دولت قانون: تخریب جنگل های اقلیم کردستان، سناریوی متجاوزانه جدید ترکیه است

سرویس عراق و اقلیم کردستان – یک عضو فراکسیون دولت قانون در مجلس عراق تأکید کرد: تخریب جنگل های اقلیم کردستان یک سناریوی متجاوزانه جدید از سوی ترکیه است.

به گزارش کرد پرس به نقل از المعلومه، "کاطع الرکابی" در این باره گفت: حضور ترکیه در اقلیم کردستان غیر قابل توجیه و نقض حاکمیت ملی عراق است و ارتش این کشور با استفاده از بمباران هوایی، آتش توپخانه و ورود به روستاها به خاک کشورمان تجاوز کرده است و در حال حاضر یک سناریوی متجاوزانه جدید یعنی قطع درختان جنگل های اقلیم کردستان و انتقال آنها به غازی عنتاب ترکیه با هدف ساخت زغال را در دستور کار قرار داده است.

الرکابی افزود: آنچه در حال حاضر در جریان است، به منزله زیرپا گذاشتن همه عرف ها و اصول حسن همجواری است.

این عضو کمیسیون امور امنیتی و دفاعی مجلس عراق تأکید کرد: دولت تاکنون در این زمینه هیچ گونه واکنشی نشان نداده است. گویی دولت از جزئیات موضوع و میزان خطرات آن به ویژه سفر وزیر دفاع ترکیه به برخی پایگاههای نظامی در اقلیم کردستان اطلاعی ندارد. این در حالی است که اقدام مذکور، به منزله تجاوز علیه دیگران است.

کاطع الرکابی خاطرنشان کرد: باید دولت عراق موضع آشکاری علیه پیشروی ترکیه در خاک اقلیم کردستان اتخاذ کند. زیرا سکوت در مقابل تجاوز آشکار به حاکمیت کشور، پذیرفتنی نیست.

کد خبر 11338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha