تعیین 136 شعبه اخذ رأی در قروه/ممنوعیت تجمع در ستادهای تبلیغاتی

سرویس کردستان- دبیر ستاد انتخابات شهرستان قروه از رقابت 98 نفر در انتخابات شوراهای 4 شهر «قروه، سریش آباد، دزج و دلبران» خبر داد و به محدودیت های تبلیغاتی در ستادها هم اشاره کرد.

علیرضا عبدی در گفت و گو با خبرنگار کردپرس از افزایش شعب اخذ رأی در این دوره از انتخابات خبر داد و اظهار داشت: در انتخابات سال جاری تعداد شعب اخذ رأی در شهرستان به 136 شعبه رسیده و نسبت به انتخابات دوره قبل 13 شعبه اضافه شده است.

به گفته او از 136 شعب اخذ رأی تعداد 72 شعبه مربوط به بخش مرکزی و شهر قروه، 14 شعبه در دلبران، 21 شعبه مختص به بخش چاردولی و در سریش آباد هم 29 شعبه در نظر گرفته شده است.

عبدی تعداد شعب ثابت شهری را 66 شعبه و ثابت روستایی را 13 شعبه دانست و از اختصاص یافتن 56 شعبه سیار روستایی و یک شعبه سیار شهری گفت.

او در ادامه به محدودیت هایی برای تبلیغات باتوجه به شرایط کرونا اشاره کرد و افزود: در انتخابات پیش رو باتوجه به وضعیت کرونا و جلوگیری از هرگونه تجمع محدودیت هایی برای تبلیغات کاندیداها در نظر گرفته شده، بر همین اساس هرگونه سخنرانی و تجمع در محیط های بسته ممنوع بوده و برای سخنرانی محل های لازم تعیین شده است.

مطابق سخنان عبدی «پارک شهید بهشتی، پارک رضوان، ورزشگاه های تختی و چمران» چهار نقطه ای هستند که برای سخنرانی کاندیداها در نظر گرفته شده اند.

همچنین دبیر ستاد انتخابات شهرستان قروه دایر کردن هرگونه ستاد تبلیغاتی در محل های پر رفت و آمد سطح شهر را ممنوع اعلام کرد. این نقاط ممنوعه شامل «خیابان شریعتی از مجتمع تجاری اقبال و سعید تا میدان شهید سلیمانی، از ابتدای خیابان سید جمال تا خیابان فاطمه الزهرا، از ابتدای خیابان چمران تا پاساژ ملکی، از ابتدای بلوار امام خمینی تا شرکت توزیع برق و بانک ملی» هستند.

علیرضا عبدی سپس بیان کرد هر کاندیدای شورا تنها می تواند یک ستاد با معرفی مسئول ستاد به فرمانداری دایر کند و هر کاندیدای ریاست جمهوری یک ستاد مرکزی با معرفی مسئول ستاد توسط مسئول ستاد استانی می تواند داشته باشد و برای ستاد فرعی هم باید مسئول ستاد توسط مسئول ستاد شهرستانی به فرمانداری معرفی شود.

او تأکید کرد که دایر کردن ستاد تبلیغات بدون مجوز ستاد انتخابات شهرستان غیرقانونی بوده و در صورت مشاهده جمع آوری خواهد شد.

عبدی از انتشار رسمی اسامی کاندیداهای شورای شهر در 15 خرداد خبر داد و گفت که اسامی کاندیداهای روستاها هم به زودی اعلام خواهند شد.

او به تعداد کاندیداهای شوراهای 4 شهر «قروه، سریش آباد، دلبران و دزج» اشاره داشت و عنوان کرد: از 115 کاندیدای ثبت نام شده 9 نفر رد صلاحیت شدند، 8 نفر انصراف دادند و در حال حاضر تا این لحظه 98 نفر در عرصه انتخابات مانده اند.

عبدی همین طور از برنامه ریزی برای معرفی کاندیداهای شوراهای 4 شهر گفت و تأکید کرد که برای جلوگیری از هرگونه بی نظمی بنری حاوی مشخصات تمامی کاندیداها تهیه و در نقاط مختلف شهر اعم از فرعی و اصلی و حتی در شهرک ها و اماکن شلوغ نصب خواهد شد لذا نصب پوستر و عکس در جایی غیر از محل های تعیین شده غیرقانونی است.

او بر رعایت قانون تبلیغات و اخلاق مداری در انتخابات تأکید کرد و توجه به دستورالعمل تبلیغات توسط کاندیداهای شوراهای شهر را مهم دانست و از نظارت کارشناسان بهداشتی در شعب اخذ رأی باتوجه به شرایط کرونا به صورت مستمر خبر داد./

کد خبر 10999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha