۳۸۰ هزار راس دام در کردستان واکسینه شدند

سرویس کردستان - مدیرکل دامپزشکی کردستان با اشاره به آغاز طرح واکسیناسیون جمعیت دامی استان، گفت: از آغاز این طرح تاکنون بیش از ۳۸۰ هزار راس دام در کردستان واکسن دریافت کرده‌اند.

به گزارش کُرد پرس، مجتبی ورمقانی با اشاره به وظایف اداره‌کل دامپزشکی در جهت پیشگیری و کنترل در ایجاد بیماری‌های مشترک میان انسان و دام و سایر بیماری‌های واگیر دامی، اظهار کرد: طرح واکسیناسیون جمعیت دامی استان در برابر 3 بیماری طاعون نشخوارکنندگان، تب مالت و سیاه زخم از ۱۵ اردیبهشت ماه در کردستان آغاز شده است.

وی افزود: چندین اکیپ بخش دولتی و خصوصی در اجرای این طرح ۴۰ روزه نقش دارند و پیش‌بینی می‌شود در طول طرح واکسیناسیون جمعیت دامی استان، بیش از یک هزار و ۸۰۰ روستای واجد شرایط کردستان، مقصد گروه‌های اداره‌کل دامپزشکی باشد.

مدیرکل دامپزشکی کردستان ادامه داد: از ابتدای طرح تاکنون به بیش از ۲۰۰ روستای استان مراجعه شده و ۳۸۰ هزار راس دام علیه بیماری‌های واگیر واکسن رایگان دریافت کرده‌اند.

ورمقانی یاور شد: اقدامات اداره‌کل دامپزشکی در سال‌های گذشته موجب شده تا بیماری‌های واگیر دام تحت کنترل قرار گیرد و آمار مبتلایان به تب مالت در کردستان به ۷۰۰ مورد در سال ۹۹ برسد.

وی با اشاره به آمار زیاد مبتلایان به بیماری تب مالت در کردستان در سال‌های گذشته، بیان کرد: آمار ابتلا به بیماری تب مالت در شهرستان بیجاری از ۷۰۰ نفر در سال ۹۵ به ۷۰ نفر در سال گذشته رسیده که آمار قابل توجهی است.

مدیرکل دامپزشکی کردستان با خطاب قرار دادن دامداران و روستاییان کردستانیفگفت: هزینه زیادی برای طرح واکسیناسیون سراسری از سوی دولت پرداخت شده و امیدواریم دامداران و کشاورزان نهایت همکاری را با اکیپ‌های اداره‌کل دامپزشکی داشته باشند.

کد خبر 10208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha