انتشار:  جمعه 14 دی 1397  ::  07:59   

درگیری ارتش آزاد سوریه با گروه تحریر الشام در ادلب و مرزهای عفرین – حلب

سرویس سوریه - درگیری هایی که بعد از اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در مرزهای عفرین و حلب آغاز شده بودT گسترش پیدا کرده و نیروهای ارتش آزاد سوریه در ادلب و اطراف عفرین و حلب با نیروهای تحریر الشام (القاعده) به شدت درگیر شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی، درگیری هایی که بعد از اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در مرزهای عفرین و حلب آغاز شده بود گسترش پیدا کرده و نیروهای ارتش آزاد سوریه در ادلب و اطراف عفرین و حلب با نیروهای تحریر الشام (القاعده) به شدت درگیر شده اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه در خبری با تأیید این درگیری ها عنوان کرده است: نیروهای تحریر الشام در تلاش هستند تا ارتباط ارتش آزاد سوریه در ادلب را با نیروهای مسلح ترکیه در عفرین قطع کنند.

رامی عبدالرحمان، رئیس دیده بان حقوق بشر سوریه در لندن در سخنانی با اشاره به این درگیری ها عنوان کرده است: توافق ترکیه با روسیه برخی گروه های رادیکال را نگران کرده است. می خواهند با این درگیری ها این پیام را برسانند که ما هم اینجا هستیم و کسی نمی تواند ما را نادیده بگیرد.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است در این درگیری ها در دو روز گذشته 31 تن از جمله 5 غیرنظامی کشته شده اند که 12 تن از کشته ها نیروهای ارتش آزاد سوریه هستند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#عفرین