اولین واکنش عملیات مشترک عراق به خروج شرکت های خصوصی نگهداری هواپیماهای اف 16 از این کشور

سرویس عراق و اقلیم کردستان- فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره خروج شرکت های خصوصی نگهداری هواپیماهای اف 16 از این کشور هشدار داد و تأکید کرد هواپیماهای مذکور، ستون فقرات نیروی هوایی عراق هستند.

به گزارش کرد پرس به نقل از ناس نیوز، سرلشکر تحسین خفاجی سخنگوی فرماندهی کل عملیات مشترک عراق گفت: هواپیماهای اف 16 جنگنده های بسیار مهمی هستند که ستون فقرات نیروی هوایی عراق و ابزار عراق در مبارزه با تروریسم به شمار می آیند. به همین دلیل شرکت های فعال در زمینه نگهداری این هواپیماها بر عملیات آماده سازی نیروها و فناوری های مؤثر در زمینه افزایش توان فنی عراقی ها تأثیر دارند.

سرلشکر خفاجی افزود: امیدواریم آموزش نیروهای فنی ما تکمیل شود تا بتوانند عملیات نگهداری و اورهال و تعمیر هواپیماها را انجام دهند. زیرا هر گونه توقف در جدول زمانبندی عملیات آماده سازی هواپیماها بر عملیات آموزشی و تکمیل توان نیروهای عراقی و افزایش توانمندی و امکانات مهندسی و فنی آنها تأثیر منفی خواهد گذاشت.

یادآور می شود سرلشکر یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق پیشتر اعلام کرده بود نیروهای عراقی به آموزش، تسلیحات و تبادل اطلاعات نظامی با ائتلاف بین المللی نیاز دارند و این امر در راستای تکمیل تجهیز و تقویت نیروهای مسلح عراق انجام می گیرد.

کد خبر 9632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha