سفر هیئت وزارت امور خارجه آمریکا و سیا به منبج

سرویس سوریه - یک هیئت آمریکایی متشکل از اعضای وزارت امور خارجه و سازمان سیا به منظور دیدار با نمایندگان نظامی و سیاسی در منبج به این شهر سفر کرده است

به گزارش کردپرس، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی یک هیئت آمریکایی متشکل از اعضای وزارت امور خارجه و سازمان سیا به منظور دیدار با نمایندگان نظامی و سیاسی در منبج به این شهر سفر کرده و نزدیک به 2 ساعت با مقامات نظامی و سیاسی شهر منبج دیدار و گفتگو کرده اند.

این هیئت 9 نفره که در میان آنان 4 عضو میز خاورمیانه سیا نیز حضور داشت با سفر به منبج در خصوص سومین مرحله از نقشه راه منبج به فعالیت های دیپلماسی پرداخته و با اعضای مجلس نظامی منبج، مجلس مدنی منبج و نیروهای وابسته به یگان های مدافع خلق در خصوص گشت زنی مشترک نیروهای آمریکایی – ترکی که در روزهای آینده آغاز خواهد شد گفتگو کرده اند. همچنین این هیئت از طرف های منبجی درخواست کرده است در خصوص عقب نشینی از منبج مانعی به وجود نیاورند.

این هیئت تحت تدابیر شدید امنیتی ابتدا از مرزهای اقلیم کردستان از اربیل به سمت حسکه حرکت کرده و سپس با تدابیر شدید امنیتی به سمت منبج حرکت کردند. این دیدار و مسیر حرکت این هیئت که به صورت کاملا محرمانه پیگیری می شد از روز جمعه 19 اکتبر 2018 آغاز شده و ابتدا هیئت در منبج با نمایندگان سیاسی و نظامی دیدار کرده و سپس با نمایندگان قبایل و سازمان های مدنی در منبج دیدارهایی صورت گرفته است. سپس هیئت در محافظت کامل خودروهای زرهی ارتش آمریکا به مناطق ابوگلگل و شبدی شیرین رفته و در قرارگاه آمریکا در شبدی شیرین با مقامات نظامی ارتش دموکراتیک سوریه جلسه محرمانه ای ترتیب داده اند.

کد خبرنگار: 30102

کد خبر 88603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha