جمال خاشقجی، روابط دوجانبه آنکارا – واشنگتن و نقشه راه منبج در صدر گفتگوی تلفنی اردوغان – ترامپ

سرویس ترکیه - گذشته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی گفتگو با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود در خصوص مسائل مهمی از جمله پرونده جمال خاشقجی، روابط دوجانبه آمریکا – ترکیه و نقشه راه منبج با هم بحث و گفتگو کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه استار، بر اساس اطلاعات به دست آمده از مرکز رسانه ای ریاست جمهوری ترکیه، شب گذشته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی گفتگو با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود در خصوص تحولات اخیر منطقه و جهان گفتگو کرده اند.

بر اساس اخبار به دست آمده دو طرف در این تماس تلفنی در کنار روابط دوجانبه، آخرین تحولات سوریه و مبارزه با ترور به موضوع حساس این روزهای رسانه ها و عرصه سیاسی جهانی یعنی پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد آل سعود نیز پرداخته اند. دو طرف در خصوص روشن شدن تمام ابعاد این پرونده به توافق رسیده اند.

دو رئیس جمهور که در این تماس تلفنی به روند حقوقی کشیش برانسون در ترکیه و آزادی او از زندان نیز اشاره کرده اند بر سر عادی سازی روابط دو جانبه و توسعه این روابط به توافق رسیده و بر اهمیت های آن تاکید کرده اند. همچنین دو طرف در خصوص مبارزه با تروریسم که جماعت گولن را نیز در بر می گرفت تبادل نظر صورت داده اند.

روسای جمهوری ترکیه و آمریکا همچنین در این دیدار با تاکید بر اهمیت های اجرای نقشه راه منبج و عمل به مفاد آن بر اهمیت های توافق ادلب میان ترکیه و روسیه تاکید کرده اند.

کد خبرنگار: 30102

کد خبر 88597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha