آزادی 5 پناه‌جوی کُرد عراقی از دست جبهه النصره

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس فدراسیون پناهندگان اقلیم کردستان اعلام کرد که 5 پناه‌جوی کُرد عراقی که توسط ترکیه به گروه جبهه النصره تحویل داده شده بودند، از اسارت این گروه آزاد شده اند.

به گزارش کردپرس، آری جلال در گفتگو با کردستان 24 اعلام کرد که 5 پناه‌جوی کُرد عراقی که در راه مهاجرت به اروپا در ترکیه دستگیر شده و توسط دولت این کشور به نیروهای جبهه النصره از گروه های افراطی سوری، تحویل داده شده بودند، آزاد شده اند.

رئیس فدراسیون پناهندگان اقلیم کردستان، افزود که این افراد با تلاش های فدراسیون پناهندگان آزاد شده و اکنون در راه بازگشت به اقلیم کردستان هستند.

وی پیش‌تر هشدار داده بود که دولت ترکیه از ماه های پیش کُردهای پناه‌جوی عراقی را دستگیر کرده و عامدا به گروه های جهادی سوری تحویل می دهد و آزادی آنان از دست این گروه ها بسیار دشوار است.

طی ماه های گذشته شمار بسیاری از مردم به ویژه جوانان اقلیم کردستان در پی بروز بحران های سیاسی و اقتصادی اقلیم، راه مهاجرت به کشورهای اروپایی را در پیش گرفته و تعداد زیادی از این پناهجویان در راه های غیرقانونی کشته و یا مفقود شده و از سرنوشت شماری نیز هیچ اطلاعی در دست نیست.

کد خبر 62206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha