اقدامات برای خروج YPG از منبج و جمع آوری سلاح ها ادامه دارد

سرویس ترکیه - ژنرال حلوصی آکار، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه در اظهاراتی با اشاره به نقشه راه ترکیه – آمریکا در خصوص منبج عنوان کرده است: اقدامات در خصوص خروج YPG از منبج و جمع آوری سلاح ها ادامه دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، ژنرال حلوصی آکار، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه در اظهاراتی با اشاره به نقشه راه ترکیه – آمریکا در خصوص منبج عنوان کرده است: در خصوص اصول امنیتی نقشه راه منبج در تماس و همکاری نزدیک با ستاد فرماندهی نیروهای مسلح آمریکا هستیم. در همین چارچوب به همراه نیروهای آمریکایی اقدام به گشت زنی نظامی در اطراف منبج می کنیم. اقدامات در خصوص خروج YPG از منبج و جمع آوری سلاح ها ادامه دارد.

وی در خصوص مسئله ادلب نیز گفت: 12 منطقه دیده بان آتش بس که در همکاری با فدراسیون روسیه و ایران در ادلب تاسیس کردیم به ثبات و امنیت منطقه کمک زیادی کرده است. تمام عملیات هایی که ارتش ترکیه در آن سوی مرزهای خود انجام می دهد تماما با احترام به تمامیت ارضی سوریه و عراق و حقوق بین المللی صورت می گیرد.

آکار در خصوص عملیات های ارتش ترکیه در شمال عراق نیز گفت: صدها هدف گروه های تروریستی که محل برگزاری جلسات سران گروه های تروریستی نیز شامل این اهداف می شود در شمال عراق از سوی نیروهای ما منهدم شده است. تعداد زیادی تروریست از پا درآمده اند. مبارزه با ترور تا نابودی آخرین تروریست با ثبات قدمی کامل ادامه خواهد داشت.

کد خبرنگار: 30102

کد خبر 62202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha