زیرساخت‌های فرهنگی در آذربایجان‌غربی تقویت شود

سرویس آذربایجان غربی- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: در استان اقوام و ادیان مختلفی با یکدیگر زندگی می‌کنند، زمینه تشدد بسیاری وجود دارد اما به سبب بصیرت نخبگان، مردم آذربایجان‌غربی در آرامش زندگی می کنند بنابراین باید در رشد دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی به این استان توجه شود.

به گزارش کردپرس، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی امروز در جمع نخبگان که با حضور حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس دستگاه قضا برگزار شد اظهار داشت: امید است حضور رئیس قوه قضائیه، مقدمه حل مشکلات استان باشد.

او تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون با حضور و تدبیر آیت‌الله رئیسی در راس قوه قضائیه، بارقه امید در دل مردم ایجاد شده است.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: خوشبختانه در استان کارهای مفید و موثری انجام شده و آذربایجان‌غربی نماد اخوت در برادری است و ادیان و اقوام با صمیمیت و در امنیت و آرامش با یکدیگر زندگی می کنند.

او افزود: خوشبختانه روز به روز این آرامش بیشتر می‌شود و در این راستا در استانی که اقوام و ادیان مختلفی با یکدیگر زندگی می‌کنند، زمینه تشدد بسیاری وجود دارد اما به سبب بصیرت نخبگان، مردم آذربایجان‌غربی در آرامش زندگی می کنند بنابراین باید در رشد دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی به این استان توجه شود.

‌قریشی اظهار داشت: آذربایجان‌غربی از لحاظ نخبگی، استعداد فراوانی دارد و باید به این استان نگاه ویژه داشته باشیم چون آذربایجان‌غربی با سه کشور هم مرز است و تمامی مباحث فرهنگی در ابتدا از این استان به سایر استان‌ها رخنه می‌کند.

او با تاکید بر اینکه مباحث علمی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است بیان کرد: باید زیرساخت های مربوطه تقویت شده تا نخبگان خوبی برای کشور تربیت شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی طی سخنانی با بیان اینکه مدیریت تحول خواه قوه قضاییه بارقه های امید را در میان مردم ایجاد کرده است، گفت: امیدواریم این بارقه های امید که افزایش اعتماد مردم به نظام را در پی دارد روز به روز بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به امنیت و آرامش مثال زدنی در جای‌جای این استان گفت: بصیرت علمای اهل سنت و تشیع آذربایجان غربی، موجب آرامش مثال زدنی در سرتاسر این استان شده است.

در ادامه ماموستا مامد کلشی نژاد، امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز در این مراسم با بیان اینکه مردم اهل سنت این استان فارغ از همه مرزبندی های قومی و مذهبی بر سر منافع ملت ایران اسلامی ایستاده اند، گفت: اهل سنت همیشه در خط مقدم دفاع از کشور قرار دارند.

او همچنین با بیان اینکه فقه اهل سنت در دادگاههای ما توسط متخصصین اهل سنت پاسخگویی می شود تا بر مبنای آن اقامه عدل صورت بگیرد، ابراز امیدواری کرد که سفر رئیس دستگاه قضا به استان آذربایجان غربی، روند خشکاندن ریشه های فساد در این استان را سرعت ببخشد.

کد خبر 5790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha