آغاز طرح اکتشاف معادن کرمانشاه توسط ایمیدرو

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه با اشاره آغاز عملیاتی طرح های اکتشاف معادن استان ، گفت: ما در استان باید با جدیت برای اشتغال مولد و پایدار تلاش عالمانه و مجاهدانه داشته باشیم.

به گزارش کردپرس؛ " محمد طیب صحرایی" در کارگروه تعامل ملی وزارت صمت و سازمان جنگلها و مراتع که با حضور مدیران کل اکتشاف و بهره برداری وزارت صمت، مشاور معدنی وزیر صمت، مدیرکل حفاظت سازمان جنگلها، مدیرکل اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، نماینده نظام مهندسی کشاورزی کشور برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه هم افزایی و هم گرایی خوبی برای اجرای طرح های معدنی استان شکل گرفته که این موضوع نقش مهمی در توسعه و کمک به روند اشتغالزایی در استان خواهد داشت.

استاندار کرمانشاه با اشاره به دست اندازی کشورهای استعمارگر از جمله کشور انگلیس به معادن ایران در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی دست این کشورها در چپاول ثروت و معادن کشور قطع شد و این معادن در اختیار مردم ایران قرار گرفت که باید آنها از بهره برداری اکتشافات بهره مند شوند.

مقام عالی استان ادامه داد: وجود نیروی انسانی توانمند و متخصص در کشور ثروتی عظیم تر و ارزشمندتر از ثروت معادن و ذخایرزمینی است که باید قدردان آنان باشیم و کشور با وجود چنین نیروهای ارزشمندی قطعا دارای آینده ای درخشان خواهد بود.

وی با اشاره شروع اجرای طرح های اکتشاف معادن استان، از این رویداد به عنوان اتفاقی مهم و شیرین برای مردم استان نام برد و گفت: ما در استان باید با جدیت برای اشتغال مولد و پایدار یک تلاش عالمانه و مجاهدانه داشته باشیم.

دکتر صحرایی به صدور مجوزها و همکاری و همراهی شرکت ایمیدرو برای اجرای طرح های اکتشافی معادن در استان اشاره کرد و افزود: امیدواریم این هم افزایی و همکاری نزدیک بین استان کرمانشاه و شرکت ایمیدرو برای توسعه هر چه بیشتر تداوم داشته باشد و شاهد اشتغالزایی خوب و اثرگذار این بخش در استان باشیم.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: باید اجرای این طرح ها به عنوان الگویی برای بهره مندی مردم از اکتشافات تبدیل شود و این کار به نفع مردم روستاها و منطقه باشد و در این زمینه باید یک الگوی خوب مناسب شکل بگیرد.

وی بیان داشت: مدیران استان ارزش این هم گرایی و هم افزایی را می دانند و امکانات لازم را برای تسریع و تسهیل طرح آماده خواهند کرد و انشاءا... یک خیر و برکت خوبی برای مردم استان ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی برای کشور به همراه داشت اما آنچه از همه مهم تر است، خودکفایی و خودباوری در کشور برای اجرای طرح های مهم و راهبردی است.

مقام عالی استان افزود: دیگر مانند گذشته کشورهای استعمارگر نیستند که ثروت مردم ایران را به یغما ببرند و قطعا اجرای این طرح های اکتشافی به نفع مردم و در راستای توسعه استان خواهد بود.

کد خبر 43449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha