علت تاخیر در تصویب پیش نویس قانون بودجه عمومی 2023 عراق ، بررسی مطابقت این قانون با برنامه دولت فدرال است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو  کمیسیون دارایی مجلس نمایندگان  از چارچوب هماهنگی علت تاخیر در تصویب پیش نویس قانون بودجه عمومی 2023 عراق را بررسی مطابقت این قانون با برنامه دولت فدرال بویژه در بخش سرمایه گذاری اعلام کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری «ناس نیوز» معین الکاظمی در مصاحبه با روزنامه رسمی ،گفت : وزارتخانه های دارایی و برنامه ریزی ، این پیش نویس بودجه را یک ماه پیش تکمیل کرده اند ، اما تاخیر در ارجاع آن به مجلس نمایندگان بنا به دستور نخست وزیرعراق برای مطابقت با برنامه دولت وی باهدف رفع نیازهای واقعی بویژه دربخش سرمایه گذاری صورت گرفته است.

الکاظمی افزود: مجلس نمایندگان در حال تکمیل روندانتخاب رئیس، معاون اول و دوم برای کمیسیون های خود از جمله کمیسیون دارایی است که مسئول بررسی پیش نویس قانون بودجه و ارائه آن برای قرائت اول و دوم و اصلاح آن است و تصویب این پیش نویس در ماه دوم میلادی انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه اختلافات اصلی قبلی بین بغداد- اربیل درخصوص صادرات نفت خارج از چاچوب وزارت نفت فدرال و بدون کنترل و نظارت شرکت بازاریابی نفتی شرکت somo علاوه بر درآمدهای گذرگاههای مرزی و مالیاتی است ، افزود:اکنون گفتگوهای مستمری بین طرفین وجود دارد که منجر به نتایج خوبی بین اقلیم کردستان و دولت فدرال شده است ، اما رای اخیر دادگاه فدرال تا حدودی فضای کنونی بین اربیل و بغداد را بر هم زده است.

الکاظمی با اشاره به اقدامات دولت در خصوص افزایش بهای دلار، از بانک مرکزی عراق خواست تا در خصوص حواله‌های بانکی به خارج از عراق به نفع بازرگانان واردکننده تدابیری اتخاذ کند .

کد خبر 42116

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha