افزایش انتقال نفت به مناطق تحت کنترل دولت سوریه از سوی کردها

سرویس جهان- بر اساس گزارش نشریه سیریان آبزرور، اداره خودگردان کردی در روزهای اخیر انتقال نفت به مناطق تحت کنترل دولت مرکزی را افزایش داده است.

به گزارش کردپرس، نشریه الکترونیکی سیریان آبزرور که مسائل سوریه را رصد می کند، در گزارشی ادعا کرد اداره خودگردان کردی در شمال و شمال شرق سوریه در روزهای اخیر اقدام به انتقال نفت بیشتری به مناطق تحت کنترل دولت مرکزی سوریه کرده است که این مسئله کمبود سوخت در شمال شرق سوریه را به دنبال داشته است.

این نشریه ادعا کرد منابع ناشناس گفته اند دلیل افزایش انتقال نفت به مناطق تحت کنترل دولت مرکزی و حتی مناطق تحت کنترل اپوزیسیون مخالف دولت، افزایش قیمت سوخت در این مناطق نسبت به مناطق تحت کنترل اداره خودگردان است.

این منابع گفته اند کردها می خواهند با فروش نفت بیشتر به این مناطق با قیمت بالاتر، هزینه های پرداخت حقوق کارمندان اداره خودگردان و اجرای پروژه های ایجاد تنوع اقتصادی در این مناطق را تامین کنند.

نشریه آمریکایی کردل روز گذشته به نقل از مقامات اداره خودگردان از تغییر مثبت در تعامل میان اداره خودگردان و دولت مرکزی خبر داد. این نشریه از مقامات کرد نقل کرده بود که سفر اخیر هیئتی از کردها به دمشق جو تعامل میان دو طرف را مثبت و مساعد کرده است.

کردل امروز نیز یکی از دلایل افزایش انتقال سوخت به مناطق تحت کنترل دولت مرکزی را بهبود روابط میان کردها در پی سفر هیئتی از کردها به دمشق ارزیابی کرده است.

روسیه بارها کردها را به مذاکره با دمشق و توافق با دولت مرکزی ترغیب و تشویق کرده است.

کد خبر 41835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha