ضرورت توسعه مبادلات قانونمند مرزی در ایلام جهت کاهش قاچاق

سرویس ایلام - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: توسعه مبادلات قانونمند مرزی در ایلام نقش مهمی در مدیریت قاچاق کالا دارد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، شهریار عباسی با اشاره به تقویت اقدامات بازدارنده در امر مبارزه با قاچاق کالا گفت: ضرورت دارد تا بازرسی‌های نامحسوس و گشت‌های مشترک با دقت بیشتری صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق دام و تأکید معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور مبنی بر خروج غیرقانونی احشام به خارج از کشور، افزود: در حال حاضر با توجه به ابلاغیه اخیر، خروج هر گونه دام ممنوع است و دستگاه‌های مرتبط باید در این راستا به وظایف قانونی خود عمل کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریت ارشد استان در تلاش است تا موضوع توسعه مبادلات قانونمند مرزی و استفاده از ظرفیت های مرز و ایجاد بازارچه های مرزی را هر چه سریعتر به سرانجام برساند که در مبارزه با قاچاق کالا و تقویت سفره معیشت روستائیان و مرزنشینان اثرگذار خواهد بود.

وی عنوان کرد: انتظار می رود با تقویت کارهای فرهنگی و اطلاع رسانی لازم، روستائیان با مزایای فرصت های شغلی تسهیلات تبصره ۱۶ آشنا شوند که زمینه لازم برای اشتغال آنان فراهم می شود.

عباسی در ادامه با اشاره به صدور بارنامه آفلاین برای کامیون داران نیز، گفت: باید با ساز و کار لازم و مناسب از صدور این گونه بارنامه‌ها که منجر به سوخت قاچاق می شود، جلوگیری کرد.

گفتنی است این جلسه به منظور بررسی، برنامه ریزی و هماهنگی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار و دستگاه‌های ذی ربط گزارشی از مسائل مربوط به قاچاق کالا ارائه و مصوبات جلسات قبل نیز پیگیری شد.

کد خبر 41814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha