سکونت بیش از ۱۷۲ هزار ایلامی در بافت‌های فرسوده

سرویس ایلام - مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام در نشست تخصصی آموزه‌های زلزله بم در استان ایلام از سکونت بیش از ۱۷۲ هزار ایلامی در بافت‌های فرسوده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، در این نشست تخصصی که با حضور نماینده شرکت بازآفرینی شهر و سفیران بم با هدف ترویج فرهنگ نوسازی، بهسازی و مقاوم‌سازی ساختمانها و... برگزار شد،

فرشاد دوستی بر استفاده ساکنان بافت‌های فرسوده از تسهیلات و تخفیفات جهت نوسازی منازل تأکید کرد و گفت: اجرای دقیق قوانین و مقررات مربوط به احداث ساختمان از طرف ناظرین سازمان نظام مهندسی ساختمان و برخورد قاطع شهرداریها با ساخت و سازهای غیر مجاز و دقت در صدور پایان کار بناهها ضروری است.

وی افزود: زلزله، سیل و... جزئی از خصوصیات طبیعی زمین هستند و ما در نقطه ای از جغرافیای خاکی زندگی می کنیم که مستعد اکثر این حوادث طبیعی است و این ما هستیم که می بایست شرایط زندگی و ساختمانهای مسکونی و غیره را با شرایط خاص این اقلیم بنا نماییم.

مدیرکل راه و شهرسازی ضمن گرامیداشت یاد عزیزانی که در زلزله بم جان خود را از دست دادند افزود: حوادث طبیعی همیشه وجود خواهند داشت و همه باید سعی کنیم تا حد امکان با اندیشیدن تدابیر لازم از خسارات جانی و مالی هموطنان جلوگیری نماییم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام نیز در نشست تخصصی آموزه‌های زلزله بم شهر ایلام ضمن بر شمردن تسهیلات و تخفیفات دولت جهت بازسازی بافتهای فرسوده خواستار استفاده مردم ساکن این مناطق از این تسهیلات شد و تاکید کرد سازمان نظام مهندسی و شهرداریها در زمینه احداث بناهای نهایت قوانین و مقررات مربوطه را اجرا نمایند.

دکتر آزادمنش سفیر بم در استان ایلام نیز در نشستهای مختلف سطح استان ضمن تشریح ابعاد فاجعه زلزله بم بر تمهیدات لازم برای مقابله با این گونه حوادث با رعایت قوانین ساخت و سازها، ایجاد فضاههای پشتیبانی و ارتباطی و امدادی و... تاکید کرد و افزود: با همت همه مردم ایران امروز بم زنده و پاینده تر از قبل است هر چند یاد عزیزان از دست رفته هرگز فراموش نخواهد شد.

وی همدلی و همراهی همه اقشار ملت ایران از شرق و غرب و شمال و جنوب در حوادث مختلف طبیعی و غیر طبیعی مثل زلزله و سیل و جنگ تحمیلی و... را عامل پایدار بودن ایران دانست و افزود: حوادث همیشه هستند و این انسانها هستند که با رعایت نکات ایمنی اثرات این حوادث را کم خواهند کرد.

لازم به ذکر است در این نشستها، فرمانداران شهرستانهای مهران و دهلران، شهرداران شهرهای مهران، دهلران و ایلام، مسئولین و کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام از جمله رئیس اداره راه و شهرسازی مهران، سرابله و ایوان و... بحثهای کارشناسی مختلف در زمینه کاهش اثرات بلاهای طبیعی ارائه دادند.

کد خبر 40821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha