٢٠٠ واحد مسکونی در زلزله خوی آسیب دیدند/ افزایش شمار مصدومان به ۳۹۵ نفر

سرویس آذربایجان غربی- رییس جمعیت هلال احمر خوی از وارد شدن خسارت به ٢٠٠ واحد مسکونی بر اثر زمین لرزه ۵.۴ ریشتری بامداد امروز خبر داد.

به گزارش کردپرس، حجت رستمی با بیان اینکه حدود ۲۰۰ منزل مسکونی بر اثر زمین لرزه ۵.۴ ریشتری بامداد امروز دچار خسارت شدند، افزود: بیشتر خسارت منازل مسکونی در این زمین لرزه، ترک دیوار بوده است.

او اضافه کرد: ۱۲ تیم ارزیابی برای بررسی کامل وضعیت منطقه زلزله در شهرها و روستاهای مختلف این شهرستان حضور یافته و بررسی‌های خود را برای برآورد دقیق میزان خسارت و آۀسیب دیدگی منازل مسکونی و دیگر اماکن آغاز کرده‌اند.

فرماندار خوی نیز با اشاره به اینکه مقدمات اسکان اضطراری برای موقع ضروری فراهم شده است، گفت همه ادارات شهرستان در حالت آماده باش کامل هستند و در صورت بروز حوادث احتمالی، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

ذبیح الله کاظمی به ایرنا افزود: از دیگر شهرستان‌های آذربایجان غربی از جمله چایپاره، چالدران، سلماس و ماکو نیز تیم‌های ارزیاب حضور یافته‌اند تا برای بررسی وضعیت شهرستان کمک کار ما باشند.

او اضافه کرد: آمار تخریب منازل مسکونی در سطح شهرستان با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته در حال تغییر است و میزان تخریب از ۱۰ تا ۶۰ درصد داشته‌ایم.

فرماندار خوی ادامه داد: قطعا در این زمین لرزه، فوتی نداشته‌ایم و آمار مصدومان این حادثه نیز طبق آخرین گزارش دریافتی ۳۹۵ نفر بوده که ۷۲ نفر آنها بستری هستند و اکثر مصدومان این حادثه به صورت سرپایی در مراکز درمانی خوی مداوا شده‌اند.

او از وقوع ۲۲ پس لرزه در خوی بعد از زمین لرزه ۵.۴ ریشتری خبر داد و افزود: مدیریت این بحران به صورت کامل در حال انجام است و تاکنون مشکلی وجود نداشته است.

به گزارش کردپرس، از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ساعت ۳:۵۱ دقیقه بامداد امروز چهارشنبه ۱۳ مهرماه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در خوی رخ داد.

طبق گزارش این مرکز، کانون این زمین لرزه هفت کیلومتری خوی، ۲۹ کیلومتری ایواوغلی و ۳۷ کیلومتری تسوج در آذربایجان شرقی بوده است.

کد خبر 38816

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha