سردار آزادی: یک تیم خرابکاری در کردستان دستگیر شد

فرمانده انتظامی کردستان گفت: اعضای یک تیم خرابکاری که قصد اغتشاش و کشته سازی در جریان اعتراضات اخیر در کردستان داشتند، دستگیر شدند.

به گزارش کرد پرس، سردار علی آزادی در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: یک تیم خرابکاری در قروه دستگیر شدند که قصد داشتند در جریان اعتراضات اخیر کشته سازی کنند.

وی اظهار کرد: در یک اقدام پیشدستانه، پیشگیرانه و پلیسی با همکاری سایر بخش های مرتبط، ۴۴ بطری مواد آتش زا یا کوکتل مولوتف و ۵ کپسول گاز مشتعل کننده برای آتش سوزی سریع اموال و اماکن عمومی و خصوصی و حمله به نیروهای نظامی و انتظامی از این تیم در قروه کشف شد.

فرمانده انتظامی کردستان افزود: یک دستگاه خودرو حامل گالن های بنزین رها شده و سایر تجهیزات که برای اغتشاشات و آسیب به اموال عمومی استفاده می شد، در سطح استان از این افراد کشف شد.

سردار آزادی ادامه داد: این افراد با تصویربرداری از اقدامات خرابکارانه خود و با ذکر مکان و زمان انجام آن، در فضای مجازی اقدام به ارسال آن برای سر شبکه های خود و رسانه های معاند می کردند، که به دام پلیس افتادند.

وی همچنین به کشف ۵ قبضه سلاح جنگی و کلت کمری در سقز اشاره کرد و یادآور شد: ضدانقلاب با توزیع سلاح و مهمات میان اغتشاشگران قصد کشته سازی داشت که با اشرافیت اطلاعاتی پلیس، هدف آنان ناکام ماند.

فرمانده انتظامی کردستان بیان کرد: دشمن همواره به دنبال بهانه است تا آن را دستاویزی برای ضربه زدن به امنیت استان و کشورمان کند و این بار نیز مرگ مهسا امینی را بهانه کرده اند هر چند ما خود متاسف و متاثر از مرگ این دختر کردستان هستیم.

سردار آزادی گفت: دشمن به دنبال پروژه کشته سازی است تا آن را به گردن نیروهای مسلح و امنیتی بیندازد و مصداق آن قتل فواد قدیمی در دیواندره است که او را جلو محل کارش کشته اند.

وی با بیان اینکه در جریان اعتراضات اخیر کردستان هم پلیس با معترضین مدارا کرده و تلاش این بوده با خواهش و توصیه از تجمعات غیر قانونی جلوگیری کنیم، اظهار کرد: در جریان این چند روز اعتراضات به مرگ مهسا امینی، 5 برابر معترضین از نیروهای انتظامی زخمی شده اند.

کد خبر 38649

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha