قول مساعد وزیربرای تکمیل سدهای آناهیتا، قشلاق و زمکان

سرویس کرمانشاه _ علی اکبر محرابیان در سفر اخیر به کرمانشاه از کمک وزارت نیرو برای تکمیل سدهای آناهیتا، قشلاق و زمکان و اجرای خطوط لوله بین مخازن شهر کرمانشاه خبر داد.

به گزارش کردپرس؛ علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو روز ۲۳ شهریور به‌همراه برخی از معاونین و کارشناسان وزارتخانه وارد کرمانشاه شد و بلافاصله پس‌از ورود به فرودگاه راهی بازدید از تصفیه‌خانه غدیر شد؛ پروژه‌ای مهم که با پیگیری ۶ ماهه جلوی بحران آبی برای کلانشهر کرمانشاه را گرفت و یک تابستان کم‌تنش را رقم زد.

پس‌از این بازدید، نشست ویژه استاندار کرمانشاه با وزیر نیرو در محل استانداری برگزار و مصوبات مهم سفر استانی رئیس‌جمهور به کرمانشاه و مشکلات اعتباری برخی از طرح‌های مهم حوزه برق و آب پیگیری شد که تامین اعتبار قابل‌توجهی برای این طرح‌ها را به‌همراه داشت.

تکمیل سه سد مهم استان

وزیر نیرو صبح روز ۲۴ شهریور راهی بازدید از سد آناهیتا در شهرستان کنگاور و سد قشلاق در شهرستان صحنه شد و قول داد که با حمایت مالی ویژه تا پایان امسال شاهد آب‌گیری این ۲ سد مهم باشیم. سپس از سراب شهر هرسین و سد زمکان در شهرستان دالاهو بازدید کرد و وعده‌های خوبی را هم برای تامین آب هرسین و تکمیل سد زمکان داد.

تکمیل و اجرای خطوط بین مخزنی آب شرب شهری

در این نشت مصوبات مهمی صورت گرفت که یکی از مهم ترین آن ها در حوزه آب شرب شهری بود. در این نشست مصوب شد برای حل مشکل آب شرب شهر کرمانشاه مبلغ ۷۰ میلیارد تومانی برای اجرای خطوط لوله بین مخازن شهر کرمانشاه تخصیص یابد.

همچنین مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای خطوط انتقال و تامین مخزن آب شرب شهر هرسین اختصاص یافت.

علاوه بر این ها در این سفر مصوبات مهم دیگری مانند تامین اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی برای تعویض سیم به کابل خودنگهدار در سراسر استان و ساخت و نصب کارخانه یخ سازی در مرز بین المللی خسروی را در پی داشت.

کد خبر 38556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha