یکسالگی دولت سیزدهم و مطالبات اهل سنت  / سید علاءالدین حیدری

سرویس کرمانشاه _ سیدعلاء الدین حیدری از فعالان مدنی و اجتماعی اهل سنت به بهانه یکی سالگی دولت سیزدهم با محوریت طرح مطالبات اهل سنت و ضرورت و توجه بیشتر به شایستگان این منطقه، مطلبی به نگارش درآورده که در ادامه می خوانید:

خبرگزاری کردپرس_ بعنوان یک شهروند ایرانی اهل سنتِ همراه نظام و معتقد به وحدت و برادری که مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) را الگوی کامل و نماد برادری و وحدت می دانم عرض می نمایم که آنچه بعنوان مطالبات اهل سنت از آن سخن گفته می شود و آنرا حق می دانیم ، همه آنهایی هستند که منطبق بر قانون ، همراستای با نظرات وحدت بخش رهبری و همگام با مصلحتهای کشور و بایدها و نبایدهای امنیت پایدار ملی کشور می باشند.

اهل سنت ایران با انقلاب اسلامی همنوا ، با آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) همدل، مدافع ایران اسلامی، ایثارگر سالهای دفاع مقدس ، پاسدار ارزش ها ، یار و یاور رهبری و شهروندانی وظیفه شناس و حاضر در همه عرصه ها بوده و هیچگاه خود را از بودن و همراهی با نظام اسلامی فارغ ندیدند.

معتقدم همه ارکان نظام با وحدت و انسجام موافق و اهل سنت از حمایت و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و بزرگان نظام برخوردار هستند. اما با همه اینها ما شاهد بی توجهی به شایستگان اهل سنت در چرخه مدیریت های کلان و میانی کشور هستیم و علیرغم تاکیدات رهبری بازهم گره از کار فرو بسته ما گشوده نشده است.

تجربه سال ها پیگیری میدانی این حوزه گویای این واقعیت است که "تنگ نظری ها و سلیقه های شخصی و باند بازی های سیاسی"مانع از تحقق حق مشارکت عادلانه نخبگان اهل سنت در گردونه مدیریتهای کشور بوده اند.

در هر حال این قصه سر دراز دارد و هدف این مقال پرداختن به قصه پر غصه آن در دولت یکساله آیت الله رئیسی است،کسیکه ما با تمام توان به امید گشایش هایی نو و تحقق عدالت در مدیریت با ایشان هم قدم شدیم و در یک گامی نو و در قالب "پوست اندازی سیاسی جامعه اهل سنت" با نگاه به واقعیت های سیاسی با اصولگرایان و شخص آقای رئیسی هم قدم شده و اهل سنت در شرایط سخت ناامیدی و فشار یاس افکنانه دشمنان به مرد قانون و عدالت لبیک گفته و همداستان شدیم.

بیستم خرداد ۱۴۰۰ روزی بود که قریب ۶۰۰ نفر از شخصیت های فرهیخته اهل سنت کشور در تهران با آقای رئیسی گردهم آمدیم که بگوئیم و بشنویم. ما از مطالبات گفتیم و رئیس جمهور از حق بودن آنها گفتند. بنده بعنوان کمترین عضو حاضر در آن جلسه افتخار اینرا داشتم که شفاف و صادقانه"مسیر پوست اندازی سیاسی و مطالبات اهل سنت "را برای حضار ، آقای رئیسی و تیم همراه تشریح و بیان کنم. الحق و الانصاف آقای رئیسی هم تایید کردند و هم اجرای آنها را از وظایف دولت آینده خود بیان کردند.

اهل سنت به قول خودعمل کرده و با جناب رئیسی هم قدم شد و به امید عمل به وعده ایشان چشم به دروازه های پاستور دوخت.اما نه دروازه ای گشوده شد و نه ما را به جمع خود راه دادند.

جناب رئیس جمهور محترم ، نخبگان اهل سنت هنوز در گرداب سلیقه و باندبازی مدیران سرگردان و دولتمردان شما بر خلاف نظر رهبری و شخص جنابعالی اندک توجهی هم به مطالبات ما ندارند.

انگار تعهد اخلاقی، قول شما به ما، احقاق حقوق شهروندی، امنیت ملی، وحدت و برادری برایشان کمترین اهمیتی نداشته و در نهایت شایستگان ما نادیده گرفته شده و خود را در این وادی نمی بینند.

متاسفانه تمام توجه دولتمردان به مطالبات اهل سنت در حد سخن و تعارف و یا بکارگیری حداقلی نیروهای نمایندگان مجلس و در اجرای دستورات برخی نمایندگان و در سطوح شهرستانی و بخش ها خلاصه شده است. این حداقل توجهات هم از قبل بوده و هیچ توفیقی نیست که قابل عرض باشد ، در عوض پایگاه اجتماعی شما متزلزل کرده است.

گزارشات مختلف از استانهای تلفیقی گویای این مسئله است که کماکان توجهی به شایستگان ما نشده و عموما درب بر همان پاشنه قبلی می چرخد. حتی در برخی استانها، استانداران دولت، شایستگان و نخبگان ما را به سخره می گیرند و دستاوردها و توفیقات حداقلی گذشته را هم " کم لن یکن "تلقی کرده و آنها را هم بر باد داده اند.

جناب آقای رئیس جمهور؛ ما می دانیم که شما با ما همدل هستید اما مدیران زیردستی تان توجیه نیستند ،برخی استانداران شما نه اعتقادی به وحدت دارند و نه اصولا پایبند به نظرات رهبری ، تعهدات جنابعالی و سیاستهای کلان امنیت پایدار ملی می باشند.

آنها را یا توجیه کنید و مجاب به عمل به مصلحت های کشور نمایید و یا مسیر تغییر آنها را طی نماییدجناب آقای رئیسی، ما شما را رئیس جمهور عدالت پیشه و مردمی می دانیم که پایبند به حقوق ملت و مطالبات اهل سنت است. ما سرمایه اجتماعی خویش را به پای شما هزینه کردیم که جامعه اهل سنت به سمت شما بیایند که راه را با شما طی کنیم.

اگر توفیق حاصل نگردد قطعا راه بازگشت سخت و ناهموار خواهد بود.دلسوزانه عرض می نمایم که جامعه اهل سنت نیازمند توجه جدی است و اگر دستاوردهای ملموسی حاصل نگردد ، یاس مستولی و راه نفوذ دشمنان هموار می گردد در آن صورت سخن ما هم خریداری نخواهد داشت.

کد خبر 37727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha