شناسایی ٢٣ ساختمان پر خطر در منطقه یک ارومیه!

سرویس آذربایجان غربی- شهرداری منطقه یک ارومیه ۲۳ ساختمان پرخطر در منطقه یک این شهر را شناسایی و اعلام کرد: به مالکان و هیات مدیره ساختمان‌های ناایمن جهت رفع نواقص اخطار داده شده و در صورت عدم تمکین به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

به گزارش کردپرس، از شهرداری؛ علی صادق امروز ۲۱ تیرماه در جلسه بررسی ساختمان‌های ناایمن و پرخطر شهری منطقه یک شهرداری ارومیه با بیان اینکه بر اساس قوانین و دستورالعمل‌های صادره اقدامات موثری در جهت شناسایی و نحوه اقدام در خصوص ساختمان‌های پرخطر به صورت ویژه آغاز شده است، تصریح کرد: خدمات شهری شهرداری منطقه مبادرت به رصد و طبقه‌بندی وضعیت ساختمان‌های پرخطر، نیمه خطر و کم خطر کرده است.

او افزود: تعداد ساختمان‌های پرخطر برابر شناسایی‌های انجام شده در سطح منطقه یک شهرداری، ۲۳ ساختمان است و. رسیدگی به وضعیت ساختمان‌ها در اولویت اقدامات کمیته شناسایی و تعیین و تکلیف ساختمان‌های ناایمن منطقه قرار دارد.

سرپرست شهرداری منطقه بیان کرد: با توجه به اعلام ستاد مدیریت بحران شهرداری در خصوص همکاری با شهرداری منطقه یک، کمیته ایمنی منطقه با تشکیل جلسات مستمر و همکاری دستگاه قضایی در ابتدا اخطارهایی به مالکان این ساختمان‌ها صادر می‌کند.

صادق اظهار کرد: شهرداری منطقه تمام توان خود را در جهت همکاری با مالکین و ذینفعان ساختمان‌های ناایمن بخصوص در اماکن پر تردد و عمومی، ساختمان های فرسوده، مراکز خرید و مراکز اداری انجام می‌دهد.

همچنین مسعود شیخی، معاون خدمات شهری شهرداری منطقه یک نیز در این جلسه بیان کرد: اخطار به مالکین و هیات مدیره ساختمان‌های ناایمن جهت رفع نواقص و در صورت عدم تمکین معرفی به مراجع قضایی جهت برخورد قانونی از دیگر اقداماتی است که با جدیت پیگیری می‌شود.

پیشتر نیز رییس نظام مهندسی آذربایجان غربی در گفت و گو با کردپرس گفته بود: تخلفاتی را که مهندسان به ما گزارش می کنند به شهرداری اعلام می کنیم و تاکید داریم که شهرداری ها باید جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز را بگیرند اما متاسفانه تا به امروز این کار انجام نشده است!

او همچنین از تشکیل تیم های نظارتی این سازمان در سطح استان برای شناسایی سازه هایی که از لحاظ ایمنی مشکل دارند، خبر داد و گفت: تا کنون ٧ مورد پروژه در سطح شهر ارومیه شناسایی شده که فاقد تاییدیه نظام مهندسی هستند و این موضوع طی نامه ایی به دادستان اطلاع داده شده است.

در کردپرس بیشتر بخوانید؛

تشکیل تیم های نظام مهندسی برای شناسایی سازه های غیر ایمن در آذربایجان غربی

مسئولیت ایمنی در ساخت و سازها با شهرداری و نظام مهندسی است

کد خبر 35363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha