از مرگ بر اثر نوشیدن آب یخ تا اعلام هشدار وبا در کرمانشاه

سرویس کرمانشاه _ روز چهارشنبه در کرمانشاه در حالی سپری شد که این استان شاهد رویدادهای مختلفی بود. کردپرس در قالب یک باکس خبری به این اخبار پرداخته است.

مرگ خانم جوانرودی بر اثر نوشیدن آب یخ

عصر امروز رسانه های منطقه هورامان از مرگ یک بانوی میانسال در جوانرود بر اثر خوردن یکدفعه ای آب یخ در هوای بسیار گرم، خبر دادند.

بر اثر تحقیقات خوردن آب یخ بعد از تشنگی شدید باعث ایست قلبی و مرگ می‌شود و افراد تا حد امکان از خوردن آب یخ خودداری کنند.

هشدار وبا در کرمانشاه

دکتر ابراهیم شکیبا رییس مرکز بهداشت استان از مشاهده وبا در کشور عراق و به ویژه اقلیم کردستان داد گفت: با توجه به اینکه استان کرمانشاه دارای مرز مشترک با کشور عراق می باشد و تردد روزانه مسافر از مرز ها انجام می گیرد رعایت نکات بهداشتی در خصوص پیشگیری بیماری وبا الزامی است.

وی گفت: وبا یک بیماری اسهالی واگیردار و مخصوص انسان است و افراد مبتلا دارای اسهال آبکی بدون تب، حجیم و جهنده با دفعات اجابت مزاج غیرقابل شمارش و بسیار زیاد، درد شکم، استفراغ بدون حالت تهوع قبلی، عطش و تشنگی فراوان و کم شدن یا قطع ادرار می باشند. در صورت داشتن علایم بیماری به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه نمایند و از خود درمانی جدا خودداری نمایند.

شکیبا هشدار داد این بیماری در صورت عدم پیشگیری و درمان به موقع و مناسب بسیار کشنده است.

اخذ مالیات براساس تراکنش کارتخوان‌ها اجحاف است

مجتبی صفایی نایب رییس اتاق اصناف ایران در مراسم روز ملی اصناف گفت: هیچ کس مخالف گرفتن مالیات نیست، ولی اخذ مالیات فقط براساس تراکنش کارتخوان‌ها اجحاف در حق واحدهای صنفی است و با ادامه این رویه کارهایی مانند کمک‌های قرض الحسنه بازاریان به یکدیگر و به مردم که مبانی فقهی دارد، از بین می‌رود.

وی گفت: از یک میلیون واحد صنفی ۱۰ هزار میلیارد تومان مالیات از آنان اخذ شده است، ولی از ۳۶ شرکت ۱۲ هزار میلیارد تومان گریز مالیاتی کشف شده و باید به سمت عدالت در اخذ مالیات گام برداریم.

سلیم ساسانی رئیس اتاق اصناف استان کرمانشاه هم در این نشست خواستار ارائه مشوق‌های مالیاتی برای بازار کرمانشاه در شرایط بحران ریزگردها شد و گفت: بحران ریزگردها و گرد و غبار بازار کرمانشاه را فلج کرده است.

کد خبر 34462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha