عملکرد دستگاه‌های متولی احیای دریاچه ارومیه زیر ذره بین سازمان بازرسی

سرویس آذربایجان غربی- رئیس بازرسی کل کشور از ماموریت به بازرس‌کل آذربایجان غربی برای نظارت بر عملکرد دستگاه‌های متولی احیای دریاچه خبر داد.

به گزارش کردپرس، ذبیح الله خدائیان ظهر سه شنبه در بازدید از دریاچه ارومیه با اشاره به موقعیت مهم دریاچه ارومیه، به روح‌اله محبوبی بازرس کل استان آذربایجان غربی مأموریت داد بر عملکرد دستگاه‌های متولی احیای دریاچه و وضعیت تخصیص اعتبار برای این موضوع، نظارت لازم را انجام دهد.

او به بازرس‌کل استان آذربایجان غربی دستور داد تکالیف دستگاه‌های متولی احیای دریاچه ارومیه و وضعیت اجرای این وظایف را به صورت مستمر مورد نظارت قرار دهد و چنانچه دستگاه یا مسئولی به این موضوع توجه لازم نداشته را به مردم و مراجع ذی‌صلاح معرفی کند.

خداییان در ادامه سفر به ارومیه با حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدار کرد و در ادامه در ‌آیین تکریم و معارفه بازرس کل استان آذربایجان غربی حضور یافت.

خدائیان در ادامه برنامه سفر استانی به آذربایجان غربی، از نزدیک از دریاچه ارومیه بازدید کرد و در جریان وضعیت افت آب و کاهش مساحت این دریاچه قرار گرفت.

بنا بر اعلام رسمی دفتر برنامه ریزی وتلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه؛ تا کنون 15 هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه های احیای دریاچه ارومیه هزینه شده، اما هر روز حجم و وسعت دریاچه ارومیه بیشتر آب می رود و مشخص نیست این پول ها کجا صرف شده اند؟! برخی از نمایندگان مجلس در آذربایجان غربی هم معتقدند: «دریاچه ارومیه به کمک نزولات جوی، جانی دوباره به خود دیده است نه برنامه های ستاد احیا».

در کردپرس بیشتر بخوانید؛

طرح تحقیق و تفحص عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه در مجلس تصویب شد

نحوه هزینه کرد بودجه‌های میلیاردی در ستاد احیای دریاچه ارومیه پیگیری شود

وعده جشن احیا و دریاچه ارومیه، می رود تا به خاطره ها بپیوندد

15 هزار میلیارد تومان خرج شد، اما دریاچه ارومیه آب رفت!

کد خبر 33710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha