طرح‌های زیربنایی و عمرانی  دارای بیشترین سهم از اعتبارات دولتی

سرویس آذربایجان غربی- با اعطای اعتبارات و تسهیلات دولت سیزدهم به آذربایجان غربی بیشترین میزان نصیب طرح‌های زیربنایی و عمرانی شد و پس از آن حوزه های راه، جهاد کشاورزی و وزارت نیرو، در رتبه های دوم تا چهارم دریافت اعتبارات هستند و آموزش و پرورش و بهداشت و درمان آذربایجان غربی هم در رده های بعدی قرار دارند.

به گزارش کردپرس، استاندار آذربایجان غربی گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور و هیأت دولت به آذربایجان غربی، حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات به بخش‌های مختلف استان اختصاص یافت.

محمدصادق معتمدیان ادامه داد: از این میزان، حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان مربوط به طرح‌های زیربنایی، عمرانی و توسعه ای و نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان مربوط به تسهیلات به ویژه کمک به واحدهای تولیدی است.

او بیان کرد: از ۲۰ هزار میلیارد تومان مربوط به طرح‌های زیربنایی و عمرانی، حدود هفت هزار میلیارد تومان مربوط به حوزه راه، سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مربوط به حوزه جهاد کشاورزی، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به طرح‌های حوزه وزارت نیرو، ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مربوط به بخش آموزش و پرورش و یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هم مربوط به بخش بهداشت و درمان استان است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به اینکه بهبود حوزه راه استان و جبران عقب ماندگی‌های این بخش در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد، افزود: هفت هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به این بخش به طرح‌های کریدور غرب کشور، راه‌های روستایی، راه‌های منتهی به مرز و توسعه بزرگراه‌ها اختصاص دارد.

معتمدیان گفت: همچنین در این حوزه، توجه ویژه‌ای به موضوع تکمیل راه آهن و اقتصادی کردن خطوط ریلی موجود در استان صورت گرفته و اعتبار ویژه برای این بخش اختصاص یافته است.

او ادامه داد: در بخش جهاد کشاورزی نیز اعتبارات خوبی اختصاص یافته که یک هزار میلیارد تومان به بخش آبیاری زهکشی، ۴۰۰ میلیارد تومان به آبخیزداری و آبخوانداری، ۳۵۰ میلیارد تومان برای توسعه بخش گلخانه‌ای و ۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه آبیاری نوین در نظر گرفته شده است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین افزود: در این سفر ۲۸۰ میلیارد تومان به توسعه دانشگاه‌ها، اعتباری ویژه برای گازرسانی به ۱۳۷ روستا، ۲۷۵ میلیارد تومان به حوزه زیرمجموعه بنیاد مسکن، ۱۷۲ میلیارد تومان به تکمیل طرح‌های فرهنگی هنری و ۱۲۰ میلیارد تومان هم به زیرساخت‌های گردشگری و صنایع دستی اختصاص داده شد که بتدریج هزینه خواهد شد.

معتمدیان اضافه کرد: در حوزه دریاچه ارومیه نیز اعتبارات خوبی برای تداوم و تکمیل طرح‌ها در نظر گرفته شده که طرح انتقال آب به دریاچه، تصفیه خانه ارومیه و انتقال پساب به دریاچه در این خصوص مورد توجه است.

او با اشاره به برنامه‌های فشرده رئیس جمهور و هیأت دولت در سفر روز جمعه گذشته به استان، گفت: بازدید هوایی از دریاچه ارومیه و مرز تمرچین پیرانشهر، حضور در جمع مردم مهاباد و میاندوآب و همچنین برگزاری جلسات متعدد کاری با اقشار مختلف، مسئولان و فعالان اقتصادی استان در ارومیه، از جمله مهمترین این برنامه‌ها بود که البته نتایچ بسیار خوبی هم در پی داشت.

استاندار آذربایجان غربی در پایان با تاکید بر اینکه سال بسیار پرکاری برای توسعه استان پیش رو داریم، تصریح کرد: با اعتباراتی که در این سفر اختصاص یافته و باید با تلاش مسئولان و دستگاههای متولی جذب شود، می‌توان گام‌های بلندی برای توسعه آذربایجان غربی برداشت.

کد خبر 32917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha