مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی ایلام به زودی راه اندازی می شود

سرویس ایلام - استاندار ایلام در نشست کارگروه اجتماعی سلامت زنان و خانواده استان ضمن تاکید بر فرهنگ سازی در حمایت از فرزند آوری و جوانی جمعیت عنوان کرد: مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی ایلام به زودی راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حسن بهرام‌نیا با عنوان این مطلب که اقدامات خوبی در راستای ترویج و فرهنگ‌سازی و حمایت از فرزند آوری و جمعیت جوان در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: تقویت بنیاد خانواده بعنوان زیربنای ساختار جامعه یکی از اصلی ترین اهداف بشر از گذشته تاکنون بوده که هر اقدامی که در این راستا انجام شود زمینه ساز امنیت و آرامش جامعه است.

وی افزود: اگر ما حکومت را یک مثلث فرض کنیم سه ضلع این مثلث جمعیت، سرزمین و امنیت است.

بهرام نیا با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به جمعیت جوان و مشوق‌های در این راستا گفت: مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید دارند و پس از ابلاغ قانون خانواده و جوانی جمعیت اقدامات بسیار خوبی در راستای تقویت بنیان خانواده و تشویق به فرزند آوری در دستور کار قرار گرفته است که باید استمرار یابد.

وی از راه اندازی مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی در استان خبر داد و گفت: هفته گذشته در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی مقرر شد با کمک استانداری و استفاده از خدمات و امکانات دانشگاه علوم پزشکی استان و استفاده از ظرفیت متخصصین مرکز رویان این مرکز به زودی در ایلام راه اندازی شود.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که قبلاً بانوان این استان برای مشکلات حوزه فرزند آوری برای درمان متحمل هزینه زیادی می شدند، اضافه کرد: در صورت راه اندازی این مرکز گامی مهمی در راستای رفع مشکلات فرزند آوری استان برداشته می شود.

وی با تاکید بر بهره گیری از امکانات و خدمات انگلیزشی و فضای مجازی در بحث موضوع فرزند آوری در استان، گفت: فرهنگ‌سازی و تغییر نگاه مردم از تک فرزندی به چند فرزندی با اعطای امتیازات و خدمات و حمایت بسیار ضرورت دارد.

بهرام نیا جمعیت جوان را یک امتیاز مهم برای کشور محسوب کرد و گفت: امیدواریم با این سطح خدمات و امکانات و ابلاغ قانون خانواده و جوانی جمعیت بتوانیم به سمت جامعه جوان حرکت کنیم.

کد خبر 32885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha