رضا خسروی خوشنویسی در سطح ملی / میثم رجبی

سرویس کرمانشاه _ میثم رجبی در مطلبی به مناسبت موفقیت های اخیر رضا خسروی در عرصه خوشنویسی، به معرفی این هنرمند اهل اسلام آباد غرب پرداخته است.

خبرگزاری کردپرس _ رضا خسروی متولد دهم آبان ۱۳۵۰ اسلام آبادغرب می باشد. وی خوشنویسی را از سال ۱۳۶۵ نزد استاد بهرامی آغاز کرد و تا سال ۱۳۷۲ ادامه داشت با قبولی در آزمون های متوسط، خوش و عالی و آماده شدن برای شرکت در امتحانات ممتاز با بروز اختلافاتی میان روسای انجمن باعث دوری و جدای ایشان تا سال۹۷ از انجمن خوشنویسان شد که با تشویق و ترغیب استاد سعید نجف زاده، وی دوباره با شاگردی نزد ایشان موفق به اخذ ممتاز شد و هم اکنون نیز دوره فوق ممتاز را سپری می‌کند.

استاد خسروی در دو جشنواره ملی «قرآن و عترت» و «بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد» در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ دو مقام اول را کسب نمود و با این موفقیت جایگاه او در خوشنویسی بعنوان یکی از خوشنویسان مطرح در سطح ملی به اثبات رسیده است. همچنین وی با کسب این موفقیت تنها خوشنویس شاخص در میان نامداران خوشنویسی اسلام آبادغرب است که هم در رشته ثلث و هم نستعلیق مقام نخست را در سطح ملی کسب کرده است.

یکی از نکات ارزشمند شرکت در این جشنواره ها بررسی سطح کیفی هنر خوشنویسی در شهرستان اسلام آباد غرب است و همین زمینه ای را ایجاد می کند که خوشنویسان بتوانند در فضای سالم رقابتی توان و استعداد خود را در بوته آزمایش قرار دهند که نتیجه آن هم رشد هنر خوشنویسی در شهرستان و هم تشویق نسل جدید به روی آوری به سمت این هنر والا و ارزشمند می باشد.

کد خبر 32751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha