ارایه تسهیلات به سازندگان مسکن در بافت های فرسوده

سرویس کردستان - مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: کسانی که در محلات فرسوده شهرها ساکن هستند می توانند با استفاده از ظرفیت ایجاد شده تسهیلات ویژه نوسازی و ساخت مسکن در این محلات، واحدهای مسکونی خود را نوسازی و مقاوم سازی کنند.

به گزارش کرد پرس، محمد آیینی در جریان سفر به شهر مریوان و بازدید از پروژه های بازآفرینی این شهرستان، گفت: از همه ساکنین در محلات فرسوده استان کردستان و سراسر کشور دعوت می کنم بناهای ناپایدار و ساختمان هایی که به عنوان واحدهای فرسوده شناخته می‌شوند را هرچه سریعتر نوسازی و مقاوم سازی کنند.

وی در ادامه با اشاره به تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده برای نوسازی واحدهای فرسوده، اظهار کرد: ساکنین این محلات در صورتی که خودشان توانایی دارند راسا اقدام کنند و در غیر این صورت با سازنده شریک شده و از حمایت های شهرداری و دولت برخوردار شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تسهیلات در شهری مثل مریوان ۳۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد است که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران به آدرس facility.udrc.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

آیینی یادآور شد: نرخ 150 میلیون تومان از تسهیلات ویژه بافت فرسوده صفر درصد بوده و شهرداری ها نیز موظف هستند ضمن تخفیف حداکثر ۵۰ درصدی هزینه صدور، پروانه ساختمانی را در 2 هفته صادر کنند.

کد خبر 32156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha