ترکیه سری دوم سامانه های موشکی S-400 را از روسیه دریافت می کند

سرویس ترکیه - رئیس سازمان صنایع دفاعی ترکیه اعلام کرد که این کشور سری دوم سامانه های موشکی S-400 را از روسیه خریداری کرده است.

به گزارش کردپرس، اسماعیل دمیر رئیس سازمان صنایع دفاعی ترکیه از خرید سری دوم سامانه های موشکی S-400 از روسیه خبر داد و گفت قرار است ترکیه این سامانه ها را به زودی دریافت کند.

دمیر در گفتگو با شبکه دولتی TRT خبر با بیان این که تصور نادرستی از خرید سامانه های S-400 ایجاد شده است، گفت: «ترکیه پیش از این ها درباره خرید سامانه های S-400 با روسیه به تفاهم رسیده است.»

دمیر افزود: «اصلا ترکیه به خاطر لجبازی با آمریکا نبود که این سری دوم را خرید. ما خیلی پیشتر این سری دوم را خریده بودیم. در حال حاضر بحث بر سر تأمین سری دوم این خرید است.»

دمیر با بیان این که ترکیه می توانست سری دوم را هم بلافاصله دریافت کند، گفت: «یکی از شرایط مهم این فرایند موضوع همکاری دو کشور در زمینه فناوری در تولید مشترک بود. از آنجا که این مذاکرات کمی به طول انجامید، ادامه روند هم کمی به درازا کشید.»

گفتنی است، توافقات اولیه بین ترکیه و روسیه برای معامله S-400 در 12 سپتامبر 2017 رخ داد. مدتی بعد اعلام شد که هزینه سامانه موشکی برای ترکیه به 1.5 میلیارد دلار رسیده است. موضوع خرید سامانه S-400 از روسیه که باعث ایجاد تنش بین ترکیه و آمریکا شده بود، پس از آغاز جنگ اوکراین و روسیه دوباره به سر تیتر اخبار بازگشت.

کد خبر 31486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha