ریزگردها فردا بر می گردند/ گلوی خسته غرب ایران پر از خاک می شود

سرویس ایران- بر اساس آنچه سازمان هواشناسی ایران اعلام کرده است، از روز سه شنبه مجدد یک توده گرد و خاک که منشاء آن کشورهای عربی همسایه است به ایران می رسد و استان هایی مانند کردستان، ایلام، کرمانشاه و آذربایجان غربی بار دیگر با آلودگی شدید هوا روبرو خواهند بود.

به گزارش کرد پرس، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد از شکل گیری توده گردوخاک در کشورهای همسایه غربی و انتقال ذرات به کشور از اواخر وقت سه‌شنبه( ۳۰ فروردین ماه) تا چهارشنبه( ۳۱ فروردین ماه) با مخاطراتی نظیر کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید خبر داد.

منطقه اثر این سامانه در روز سه‌شنبه استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان و در چهارشنبه استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، زنجان، البرز، مرکزی، قم و خوزستان خواهد بود.

اثر این مخاطره کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، اختلال در تردد و احتمال اختلال در پروازها است.

توصیه سازمان هواشناسی در این شرایط اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز به ویژه برای افراد آسیب پذیر، پرهیز از حرکات فیزیکی در فضای باز، اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات حساس به گردوخاک و احتیاط در سفرهای بین شهری است.

کد خبر 30954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha