شناسایی ٨ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان/٦٧ بیمار بستری هستند

سرویس کردستان - دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ٨ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ٢٤ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش کُرد پرس، بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در حال حاضر ٦٧ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ٢٥ نفر از آنان در بخش ویژه (آی سی یو) بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک در سنندج ٣٧ نفر، در سقز ٦ نفر، در مریوان ٢ نفر، در قروه ٤ نفر، در بیجار ٢ نفر، در کامیاران ٥ نفر و در بانه نیز ١١ نفر بستری هستند.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد در ٢٤ ساعت گذشته بر اثر کرونا مورد فوتی ثبت نشده و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ٢ هزار و ٨ نفر اعلام کرد.

بر این اساس از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کردستان تا امروز ٨٨٢ نفر در سنندج، ٣١٧ نفر در سقز، ١٥٤ نفر در قروه، ١٠٧ نفر در کامیاران، ١٦٠ نفر در بانه، ٩٢ نفر در دیواندره، ٧٦ نفر در بیجار، ١٩١ نفر در مریوان، ٢٤ نفر در دهگلان و ٥ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اعلام کرد همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

کد خبر 29642

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha