ارتفاع دریاچه ارومیه ٧.٧ متر کاهش یافته است

سرویس آذربايجان غربى- معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: اکنون ارتفاع دریاچه ارومیه نسبت به بیشترین تراز ثبت شده برای آن که در سال ۱۳۷۴ رخ داده است بیش از ۷.۷ متر کاهش یافته است

به گزارش کردپرس، جواد محمدی با بیان اینکه طبق آخرین پایش صورت گرفته در هفته جاری، وسعت دریاچه ارومیه به ۲ هزار و ۳۲۴ کیلومتر مربع رسیده است، به ایرنا اظهار کرد: وسعت دریاچه در مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳ هزار و ۵۷۵ کیلومتر مربع بود.

او با اشاره به اینکه تراز دریاچه ارومیه نیز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۳ سانتی‌متر کاهش یافته است، افزود: در هفته جاری، تراز نگین آبی به یک هزار و ۲۷۰ متر و ۷۳ سانتی‌متر رسیده است که در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و ۲۷۱ متر و ۳۶ سانتی‌متر بود.

محمدی تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه را یک هزار و ۲۷۴ متر و ۱۰ سانتی متر اعلام کرد و اضافه کرد: اکنون ارتفاع این دریاچه نسبت به بیشترین تراز ثبت شده برای آن که در سال ۱۳۷۴ رخ داده است بیش از ۷.۷ متر کاهش یافته است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای در بیان آمار مربوط به حجم آب دریاچه ارومیه نیز گفت: میزان حجم آب دریاچه ارومیه به ۲.۹۸ میلیارد متر مکعب رسیده که نسبت به سال گذشته حدود ۲ میلیارد متر مکعب کاهش دارد.

کد خبر 29310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha