شناسایی 14 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان/روز بدون فوتی کرونا

سرویس کردستان - دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 14 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش کُرد پرس، بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در حال حاضر 164 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 37 نفر از آنان در بخش ویژه (آی سی یو) بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک در سنندج 105 نفر، در سقز 11 نفر، در مریوان 8 نفر، در قروه 5 نفر، در بیجار 7 نفر، در کامیاران 11 نفر، در بانه 13 نفر، در دهگلان 3 نفر و در سروآباد نیز یک نفر بستری هستند.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد در 24 ساعت گذشته بر اثر کرونا فوتی نداشته ایم و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را یک هزار و 999 نفر اعلام کرد.

بر این اساس از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کردستان تا امروز 874 نفر در سنندج، 317 نفر در سقز، 154 نفر در قروه، 106 نفر در کامیاران، 160 نفر در بانه، 92 نفر در دیواندره، 76 نفر در بیجار، 191 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان و 5 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اعلام کرد همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

کد خبر 28968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha