۲۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
٨٤ مصوبه برای توسعه بوکان !

سرویس آذربايجان غربى- در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با محوریت شهرستان بوکان، ۸۴ مصوبه شامل ۶۴ مصوبه عمرانی و ۲۰ مصوبه اقتصادی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه، پیشرفت و آبادانی شهرستان بوکان به تصویب رسید.

به گزارش کردپرس، استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با محوریت شهرستان بوکان برگزار شد با تاکید بر اهمیت ریل گذاری توسعه شهرستان های استان، افزود: با هم افزایی و حمایت دستگاههای استانی و شهرستانی، می توان ضمن تسریع اجرای پروژه های مصوب، توسعه متوازن را برای آذربایجان غربی به ارمغان آورد.

محمدصادق معتمدیان، در ادامه، برنامه ریزی مدون و اولویت بندی مطالبات بحق مردم و نیازهای شهرستان را ضروری دانسته و تصریح کرد: سیستم کارشناسی و نظارتی جهت پیگیری و تسریع روند اجرای مصوبات در استانداری فعال شده است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر اجرای به موقع مصوبات شهرستانی، بیان کرد: شورای برنامه ریزی و توسعه استان با کارشناسی دقیق، به صورت مستمر پیگیر اجرای دقیق مصوبات می باشد.

معتمدیان با اشاره به اهمیت مطالبه گری و نقش کلیدی رسانه ها در پیشبرد امور، افزود: تعامل و همکاری دستگاههای مختلف جهت تامین مطالبات مردم ضروری است.

استاندار آذربایجان‌غربی‌ تحقق رشد اقتصادی هشت درصدی در کشور را از جمله جهت‌گیری‌های اساسی دولت در تدوین بودجه سال آینده اعلام کرد و گفت: تحقق رشد اقتصادی هشت درصدی در کشور و ۷.۳ در آذربایجان غربی اولویت کاری سال ۱۴۰۱ در این استان است.

معتمدیان همچنین در دیدار با نخبگان و جمعی از اقشار مردم شهرستان بوکان افزود: رشد اقتصادی هشت درصدی در بودجه سال آینده برای استان هدف‌گذاری شده و اولویت اصلی کار مسئولان در سطح استان به شمار می‌رود.

او اضافه کرد: تحقق این میزان رشداقتصادی در استان نیازمند فراهم کردن زمینه‌های لازم در سیاست‌گذاری کلان و رسیدگی به مشکلات بنگاه‌های اقتصادی است.

استاندار اظهار کرد: بی‌ثباتی اقتصاد در سطح کشور در چند سال‌گذشته و به تبع آن در استان ناشی از جهش نرخ ارز و افزایش فزاینده تورم، شرایط نامساعدی را برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران اقتصادی به وجود آورده است و این نوسانات باعث کاهش انگیزه مشارکت مردم در اقتصاد می‌شود.

او با بیان اینکه از بخش خصوصی برای جذب سرمایه گذری در استان حمایت جدی خواهد شد، ادامه داد: همه مسئولان اجرایی در سطح استان موظف هستند موانع توسعه را رفع و برای پیشرفت استان همه تلاش خود را به کار بگیرند.

معتمدیان از ایجاد صندوق عدالت و پیشرفت در استانهای کشور در سال آینده خبر داد و بیان کرد: برای ایجاد این صندوق بودجه اولیه توسط دولت در نظر گرفته شده و درآمدهای مازاد هر استان در این صندوق استانی واریز و با نظارت استاندار برای شتاب بخشیدن به توسعه استان هزینه می شود‌ .

او از تدوین سند آمایش توسعه برای استان خبرداد و گفت: با وجود برخی از اشکالات در این سند، سند آمایش توسعه نقشه راه برای توسعه استان به شمار می‌رود و باید برنامه های استان بر اساس این سند باشد.

در این مراسم هریک از دعوت شدگان به بیان دیدگاه و مشکلات صنوف خود پرداختند/.

کد خبر 28918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha