۱۵۰ دستگاه ماینر غیرمجاز در آذربایجان غربی کشف شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی از شناسایی و کشف بیش از ۱۵۰ دستگاه ماینر غیرمجاز در سطح استان از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا کنون خبر داد.

به گزارش کردپرس، طاهر کیامهر به جدیت شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در برخورد با برق‌ دزدی برای استخراج رمزارز به ویژه در ماه های پیش رو اشاره کرد و گفت: با توجه به سهم بالای مصرف برق دستگاه‌های ماینر، کشف مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز و برخورد قانونی با افراد متخلف از برنامه‌های اولویت دار شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در ایام پیک بار تابستان می باشد.

او ادامه داد: با تلاش و همت اکیپ های مشترک شرکت توزیع نیروی برق استان با سایر دستگاه ها در سال ۱۴۰۲، ۲۸ مرکز استخراج غیرمجاز رمزارز شناسایی و ۴۵۹ دستگاه جمع آوری شد که توان مصرفی بیش از ۵ هزار و ۷۴۷ مگاواتی داشتند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی همچنین  اظهار کرد: ماینرهای غیرمجاز منجر به افت شاخص‌های کیفی برق شده و احتمال ایجاد خسارت در تجهیزات و وسایل برقی سایر مشترکین را افزایش می‌دهند.

او اضافه کرد: رصد، رهگیری و شناسایی ماینرهای غیرمجاز توسط اکیپ های مشترک به طور مستمر در حال انجام است و مصرف برق مشترکین در ایام پیک بار تابستان با جدیت بیشتری مورد پایش و رصد خواهد بود.

کیامهر در پایان تصریح کرد: انتظار می‌رود شهروندان در صورت اطلاع از این مراکز، مراتب را با شماره‌گیری سامانه ۱۲۱ اتفاقات شرکت توزیع نیروی برق و یا شماره همراه ۰۹۰۱۸۳۹۳۸۵۸ به حراست و یا با شماره گیری ۳۱۱۰۴۲۷۷-۰۴۴ به دفتر روابط عمومی این شرکت اطلاع دهند و علاوه بر یاری رسانی خادمان خود در صنعت برق جهت تامین برق پایدار پاداش معرفی مراکز استخراج غیرمجاز دریافت نمایند که مبلغ دریافت این پاداش برای سال ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته ۲ برابر افزایش یافته است .

کد خبر 2771819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha