ایران یک مرکز علم و فناوری در اقلیم کردستان راه اندازی می‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران قصد دارد همکاری های علمی و فناوری با اقلیم کردستان را توسعه بخشد و به همین منظور به زودی یک مرکز علم و فناوری در اقلیم کردستان راه اندازی خواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از کانال ۸، احسان شیخون، نماینده مرکز همکاری‌های بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران گفت: با توجه به شباهت های زیست محیطی و فرهنگی اقلیم کردستان با مناطق مرزی ایران، این وزارتخانه برای ارتقای همکاری‌های علمی و فناوری با اقلیم کردستان اهمیت زیادی قائل است.

وی بر اهمیت دیپلماسی علمی به عنوان فرصتی مهم برای استفاده از ظرفیت های علم و فناوری برای کمک به تحقق اهداف سیاست خارجی و منافع ملی تاکید کرد و گفت امیدواریم بزودی شاهد راه اندازی یک مرکز علم و فناوری در اقلیم کردستان باشیم.

وی تصریح کرد: رویکرد استان کردستان "سنندج" برای گسترش تعاملات و تلاش مستمر برای ارتقای سطح هماهنگی و تحکیم پیوند سیاسی و اقتصادی با اقلیم کردستان بسیار حائز اهمیت است زیرا یکی از مهمترین راهبردها برای توسعه صادرات به اقلیم کردستان و دروازه صادرات محصولات دانش بنیان ایران به بازارهای اقلیم کردستان، عراق و کشورهای حوزه غرب خلیج فارس است.

کد خبر 2771779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha