صدور ٢ حکم جایگزین حبس در ارومیه به سود دانش آموزان تمام شد

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از صدور ۲ فقره احکام جایگزین حبس تهیه اقلام و وسایل و مایحتاج دانش آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی به ارزش ۲۰۰میلیارد ریال در شهرستان ارومیه خبر داد.

به گزارش کرد پرس، ناصر عتباتی در این باره گفت: در ادامه روند صدور مجازات‌های جایگزین حبس، در راستای سیاست‌های حبس زادیی قوه قضاییه و منویات مقام معظم رهبری و دستورات موکد ریاست قوه قضاییه در خصوص بکارگیری تاسیسات ارفاقی به ویژه مجازات‌های جایگزین حبس از نوع خدمات عمومی رایگان با هدف خدمات عام المنفعه قاضی شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری ۲ ارومیه صادر شد.

او افزود: بر اساس این رای  طی ۲ فقره احکام جایگزین حبس، قاضی، متهم پرونده را به تهیه اقلام و وسایل آموزشی به ارزش۴۷۰ میلیارد ریال و در حکمی دیگر متهم پرونده را به تهیه مایحتاج دانش آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی به ارزش ۲۰۰میلیارد ریال جایگزین از مجازات‌های حبس محکوم کرد.

عتباتی افزود: در کنار برخوردهای قاطع قضایی، رویکرد کاهش جمعیت کیفری با استفاده از مجازات جایگزین حبس در جرایم سبک و کم اهمیت با هدف ارائه خدمات عام المنفعه مورد تاکید است.

کد خبر 2769535

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha