در استان ایلام آداب و رسومی داریم که باید احیا شود

سرویس ایلام - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در نشست شورای فرهنگ عمومی استان عنوان کرد: ما در استان ایلام آداب و رسومی داریم که باید احیا شود، این وظیفه نخبگان فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار عنوان کرد: قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی در پاسخ اخیر به رژیم صهیونسیتی تثبیت شد و قدرت بازدارندگی ایجاد کرد و اولین واکنش رژیم صهیونسیتی با چند ریزپرنده مورد تمسخر قرار گرفت.

وی افزود: استان ایلام در مقابل آداب و رسوم کردی دیگر مناطق منفعل قرار گرفته، در ایام نوروز نیز شاهد برخی مراسماتی بودیم که با فرهنگ کردی ایلامی اصلا شباهت نداشت.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه لباس ها، آیین ها و واژه هایی که هم اکنون در استان ایلام ترویج داده می شود، با فرهنگ کردی ایلام تفاوت دارد، تاکید کرد: نخبگان و شورای فرهنگ عمومی استان ایلام برای جلوگیری از این فرهنگ های وارداتی، به استان ورود کنند.

کریمی تبار گفت: ما در استان ایلام آداب و رسومی داریم که باید احیا شود، این وظیفه نخبگان فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی است.

وی با بیان اینکه در استان ایلام بیش از ایجاد  اشتغال و سرمایه گذاری، نیازمند فرهنگ کار هستیم، افزود: ظرفیت های زیادی در استان ایلام مثل صنایع دستی داریم که این فرهنگ کار در بخش صنایع دستی باید از درون خانواده ها شروع شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام یادآور شد: فرهنگ اشتغال در استان باید از درون خانواده ها شروع شود، بسیاری از فرهنگ های گذشته ما در حال فراموشی است.

وی افزود: نهادینه شدن فرهنگ کار بهترین ابزار برای اشتغال و جلوگیری از تهاجم فرهنگی دشمنان است، جوان وقتی بیکار باشد اسیر فضای مجازی می شود.

کریمی تبار ضمن تاکید بر اینکه برای ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی باید تلاش کرد، مسأله حجاب و عفاف نیازمند فرهنگ سازی است، تصریح کرد: دشمن روی مسأله حجاب و عفاف سرمایه گذاری می کند، دشمن لباس هایی ترویج می دهد که با آداب و رسوم ما تفاوت دارد، باید جلوی این کار گرفته شود.

کد خبر 2769532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha