۴۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در کردستان پرداخت شد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون از محل های مختلف ۴ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در استان پرداخت شده است.

به گزارش کرد پرس، بختیار خلیلی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان در خصوص برنامه های عملیاتی در راستای رشد تولید بخش صنعت در کردستان طی سال جاری گفت: در دو حوزه صدور جوازهای تاسیس و توسعه صنعتی و صدور پروانه های بهره برداری صنعتی عملکرد قابل توجهی داشته ایم.

وی با بیان اینکه در بخش صدور جوازهای تاسیس و توسعه صنعتی، ۸۵۳ مورد صدور مجوز صورت گرفته است، اظهار کرد: در این حوزه ۲۵۵ هزار و ۸۶۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته که در صورت تحقق زمینه اشتغال یک هزار و ۳۷۸ نفر فراهم می شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: در حوزه صدور پروانه بهره برداری صنعتی نیز طی سال جاری ۱۲۷ مورد پروانه صادر شده که برای بهره برداری از آنها ۲۲ هزار و ۹۸۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و زمینه اشتغال ۲ هزار و ۶۳۳ نفر فراهم می شود.

خلیقی به عملکرد جذب تسهیلات اشتغال زایی از محل منابع مختلف در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه اشتغال پایدار روستایی ۱۶۰ میلیارد ریال، از محل بند الف تبصره ۱۸ مبلغ ۵۸۰ میلیارد ریال، از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان ۳ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال و از محل نهضت احیا ۱۶۰ میلیارد ریال به طرح های صنعتی پرداخت شده که زمینه اشتغال یک هزار و ۲۷۸ نفر فراهم شده است.

وی به الزامات عملیاتی شدن شعار سال ۱۴۰۲ در راستای رشد تولید بخش معدن اشاره کرد و یادآور شد: جلوگیری از خام فروشی و ایجاد زنجیره ارزش از معدن تا محصول نهایی، تامین منابع مالی لازم جهت توسعه و تکمیل زیرساخت معادن از طریق وصول حقوق دولتی، وصول حقوق دولتی معادن، توسعه و تکمیل زیرساخت و فعال سازی معادن راکد و غیر فعال استان از جمله برنامه های این حوزه است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان به الزامات عملیاتی شدن شعار سال در راستای رشد تولید بخش تجارت اشاره کرد و بیان کرد: توسعه فعالیت های صنعتی و تجاری از طریق صدور مجوزهای مربوطه، تکمیل و توسعه بازارچه های مرزی، تامین زیرساخت های مورد نیاز، توسعه فعالیت های بازرگانی، توسعه روابط تجاری با اقلیم کردستان، ساماندهی بازارچه های غیر رسمی و ساماندهی شرکت های پخش و توسعه مشاغل خانگی پشتیبان و ایجاد توسعه کارگاه متمرکز و غیرمتمرکز فرش و زنجیره فرش از مهمترین فعالیت های این حوزه است.

کد خبر 2768155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha