استاندار کردستان بر ضرورت توجه به ایمنی راه ها تاکید کرد

استاندار کردستان با اشاره به اهمیت ایجاد زیرساخت های لازم در تمام حوزه ها برای استقبال از گردشگران، بر ضرورت ایمن سازی جاده های استان برای تردد مسافران در ایام نوروز تاکید کرد.

به گزارش کرد پرس، اسماعیل زارعی کوشا در جلسه مشترک کمیسیون ایمنی و شورای ترافیک استان کردستان، گفت: موضوع ایمنی راه ها، رفع نقاط حادثه خیز و مدیریت تصادفات با هدف بهبود شرایط و کاهش آسیب های وارده، اهمیت زیادی دارد.

وی خروجی و نتایح حاصل از این جلسات را موجب ایجاد انگیزه برشمرد و اظهار کرد: آنچه موجب دلگرمی در استمرار جلسات شورای ترافیک شده است، خروجی بسیار مثبت آن در کاهش میزان تصادفات و تلفات ناشی از تصادفات در سطح استان است.

استاندار کردستان افزود: از فرمانداران انتظار داریم نسبت به برگزاری جلسات کمیسیون ایمنی راه ها و شورای ترافیک اهتمام جدی داشته باشند و با اولویت بندی کارهای عقلایی انجام شود.

زارعی کوشا با بیان اینکه گاهی اوقات این رتبه های افتخارآمیز نباید مانع از تلاش ما و رهاشدن کار و قراردادن در اولویت های بعدی شود، ادامه داد: اینکه از رتبه ۲۸ کشوری به استان های برتر کشور در کاهش فوتی عای ناشی از تصادفات تبدیل شده ایم بسیار اهمیت دارد و این روند را باید حفظ کنیم.

وی یادآور شد: در سال هایی که دولت پول و اعتبار زیادی داشت و در نقاط دیگر اقدامات عمرانی خوبی انجام گرفت، چرا در کردستان هنوز یک متر آزادراه نداریم و هنوز با مشکلات زیادی در این زمینه مواجه هستیم.

استاندار کردستان بیان کرد: امیدواریم در ماه های آینده ضمن حفظ جایگاه خود در کاهش آمار تصادفات فوتی بتوانیم در تصادفات منجر به جرح نیز جایگاه خوبی کسب کنیم.

زارعی کوشا گفت: استقبال گردشگران از حضور در کردستان در برخی از شهرستان ها نسبت به قبل از اپیدمی کرونا ۱۰ برابر افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: امروز کردستان به عنوان یکی از قطب های گردشگری شناخته شده و آنچه امروز در این استان نیاز است ایجاد زیرساخت های لازم در تمام حوزه ها برای استقبال از گردشگران خصوصا در ایام نوروز است.

استاندار کردستان خطاب به شهرداران استان تاکید کرد به صورت ویژه به حوزه ترافیک و سیمای شهری توجه داشته باشند، باید از زمان و فرصت برای باز کردن گره ها و انجام کارهای بر زمین مانده استفاده کنیم.

زارعی کوشا افزود: به محض شروع فصل عمرانی در استان، پروژه کریدور شمال به جنوب باید با جدیت دنبال شود و اجازه تلف شدن زمان را ندهیم.

کد خبر 2767741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha