گزارش تحقیق و تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه نهایی شد

سرویس آذربایجان غربی- نائب رئیس هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه از نهایی شدن گزارش تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد مالی و اداری ستاد احیاء دریاچه ارومیه خبر داد.

جلال محمودزاده در این باره به کردپرس گفت: گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد مالی و اداری ستاد احیاء دریاچه ارومیه (از سال ۱۳۸۸ الی ۱۳۹۸) که قبلا طی درخواست و دفاع اینجانب و جمعی دیگر از نمایندگان با اکثریت آرا در جلسه (۲۱ تیرماه ۱۴۰۱) صحن علنی مجلس تصویب شده بود، در نشست هیأت نهایی شد.

او ادامه داد: این گزارش قرار است به زودی در صحن علنی در حضور نمایندگان مردم مطرح و به رأی گذاشته می شود.

نماینده مهاباد تصریح کرد: در صورت کسب رأی و تصویب گزارش در صحن علنی مجلس، پرونده به منظور بررسی قضایی به قوه قضاییه ارجاع خواهد شد.

محمودزاده افزود: گزارش حاضر عملکرد مالی و اداری ستاد احیای دریاچه ارومیه از بدو تاسیس تاکنون، دریافتی ها و نحوه هزینه کرد، سفرهای خارج از کشور، حسابرسی های مالی طرفین قرارداد ستاد احیا، میزان اعتبار دریافتی از دولت و نحوه هزینه کرد آن، قوانین و بخشنامه های ستاد احیا و ... مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش کردپرس، پیشتر طرح تحقیق و تفحص از عملکرد مالی و اداری ستاد احیاء دریاچه ارومیه با اکثریت آرا در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تصویب شده بود و ٢١ تیر ماه  سال گذشته نیز با ۱۸۲ رای موافق، ١٥ رای مخالف و ١٢ رای ممتنع به تصویب نهایی مجلس رسید.

به دلیل انتقادهای وارده و عملکرد ناموفق ستاد احیای دریاچه ارومیه، ٣ سال پیش رییس دیوان محاسبات کشور از ارسال یک هیات ویژه حسابرسی برای نحوه هزینه‌ کرد ستاد خبر داد، اما نتیجه این تحقیقات هیچ وقت اعلام نشد!

بنا بر اعلام رسمی دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه؛ تا کنون ۱۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه های احیای دریاچه ارومیه هزینه شده، اما هر روز حجم و وسعت دریاچه ارومیه بیشتر آب می رود و مشخص نیست این پول ها کجا صرف شده اند؟!

کد خبر 2766412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha