جاده منتهی به مرز رسمی سیرانبند بانه ساماندهی می شود

سرویس کردستان- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: جاده منتهی به مرز رسمی سیرانبند بانه و تردد مسافری در این مرز در سال آینده با اجرای طرح های مناسب و تعریض مسیر ساماندهی می شود.

به گزارش خبرنگار کردپرس داریوش امانی روز پنجشنبه در جریان بازدید از بازارچه رسمی سیرانبند بانه که به منظور بررسی وضعیت زیرساخت ها، تردد مسافری و صادرات از این مرز رسمی انجام داد،  اظهار داشت: هدف از این بازدید سنجش میزان تردد مسافرین و صادرات این مرز است که با توجه به وضعیت موجود قرار بر این شده که در جاده موجود اقدامات ایمنی، روکش آسفالت، تعریض و رفع نقاط پرحادثه اقداماتی انجام شود.

وی افزود: با پیگیری مسئولان قرار براین است که به صورت قانونی براساس ماده ۲۳ جاده منتهی به این مرز تعریض و باند دوم شود.

امانی با اشاره به اولویت برنامه ها در زمینه ساماندهی مرز سیرانبند بانه در سال آینده اظهار داشت: برای بحث ساماندهی تردد مسافرین تیم از کارشناسان به این مرز اعزام می شود که هم مسافرین که به صورت پیاده به مرز عراق وارد می شوند از یک کریدور خوب و مطلوب برخوردار شوند و هم برای تردد خودروهای شخصی امکانات فراهم شود.

وی  با اشاره به تامین قیر دستگاه اجرایی کشور اضافه کرد: تامین قیر جزو درخواست های سازمان راهداری و وزارت راه شهرسازی بود که هر ساله با تصویب نمایندگان مجلس سهمی برای دستگاه های اجرای تعیین می شود و در اوایل سال در اختیار دستگاه های اجرایی قرار می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال به خاطر ایراداتی که دستگاه های بالا دستی گرفتند  فرایند تصویب و قانون گذاری زمان بر شده که ۲۰ روز قبل این قانون ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: در استان های سردسیر اکنون امکان فعالیت پروژه های عمرانی وجود ندارد اما با پیش بینی قانون این سهمیه قیر تا شهریور ماه سال آینده پرداخت می شود و قرار شده که قیر استان های سرد سیر ذخیره شود و در ابتدای سال در اختیار انها قرار می گیرد.

امانی با بیان اینکه شاخص راه روستای بانه از شاخص استانی و کشوری پایین تر است، اظهار داشت: با پیگیری نماینده شهرستان قرار براین شده که یک سهمیه ویژه قیر برای مسیرهای راه روستای بانه، در نظر گرفته شده است.

در سفر یک روزه مسئولان کشوری به شهرستان بانه به حضور در یادمان شهدای گمنام سیرانبند بانه به مقام شامخ این شهدا نیز ادا کردند.

کد خبر 2764424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha