دید افقی در گردنه‌ «زمزیران» مهاباد به کمتر از ٧ متر رسید

سرویس آذربایجان غربی-رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: مه غلیظ دید افقی در گردنه‌ «زمزیران» این شهرستان را به کمتر از ٧متر کاهش داده و موجب اختلال در تردد وسایل نقلیه شده است.

به گزارش کردپرس، رحمت نویدنیا در این باره اظهار کرد: هم اکنون بر اثر مه غلیظ دید افقی در گردنه‌های «زمزیران» در محور مهاباد - سردشت به کمتر از ٧ متر و «قره‌بلاغ» در محور مهاباد - بوکان به کمتر از ۱۵ متر کاهش یافته است.

او اضافه کرد: جز پدیده مه غلیظ، مشکل دیگری در محورهای مواصلاتی این شهرستان وجود ندارد اما طبق پیش‌بینی هواشناسی مهاباد، احتمال بارش باران و برف در جنوب آذربایجان‌غربی وجود دارد.

رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد افزود: با توجه به کاهش دید افقی و کاهش دما در محورهای مواصلاتی به‌ویژه در گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به حرکت کنند.

او از مسافرانی که این شهرستان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند، خواست قبل از سفر، از وضعیت جاده‌ها با شماره‌ تلفن گویای ۱۴۱ و یا شماره ثابت ۴۲۴۲۲۵۵۹ آگاهی پیدا کنند.

نویدنیا در پایان با اشاره به اینکه از ۲۰ آذر و با شروع طرح زمستانی راهداری، پنج راهدارخانه ثابت و ۲ راهدار خانه سیار در این شهرستان فعال می‌شود، به ایرنا گفت: هم‌اکنون علاوه بر راهدارخانه مرکزی، چهار راهدارخانه در روستاهای کیتکه (گردنه جواله ره شان)، کله گاوی (گردنه زمزیران) و گردنه قره بلاغ (مسیر مهاباد - بوکان) فعال است و راهدارخانه دارلک (مسیر مهاباد به ارومیه) نیز در روزهای آینده فعال خواهد شد.

به گفته رییس اداره راهداری مهاباد؛ هم اکنون برای اجرای طرح زمستانی راهداری ۵۲ نفر راهدار و ۲۶ دستگاه خودرو سبک و سنگین در راهدارخانه های این شهرستان مستقر شده و پنج تُن نمک و ماسه نیز برای این فصل انباشت شده است.

کد خبر 2764192

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha