آیین پایانی سومین جایزه کتاب سال کردستان برگزار می شود

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان گفت: به منظور معرفی آثار برتر و تجلیل از نویسندگان و پژوهشگران استان کردستان سومین جایزه کتاب سال استان کردستان در هفته آینده برگزار می شود.

به گزارش کرد پرس، عیسی فلاحی گفت: کتاب به عنوان بزرگترین گنجینه اندیشه بشری و تاثیرگذارترین رسانه در میان رسانه های ارتباط جمعی برای اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی دارای اهمیت بسیار زیادی است. 

وی اظهار کرد: به همین مناسبت وبا در نظر گرفتن اهداف برگزاری این جایزه وزین با حضور نویسندگان، پژوهشگران، فعالان عرصه فرهنگ مکتوب و اصحاب رسانه استان، آیین پایانی سومین جایزه کتاب سال کردستان در شهر سنندج برگزار می شود. 

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان افزود: یکی از مهمترین اهداف برگزاری جایزه کتاب سال کردستان معرفی نویسندگان و پژوهشگران استان و همچنین معرفی آثار برتر در حوزه های مختلف علوم بشری(کلیات، فلسفه و روانشناسی، دین ومذهب، علوم اجتماعی، زبان، علوم محض، علوم کاربردی، هنر و سرگرمی و ورزش، ادبیات و تاریخ و جغرافیا) است. 

فلاحی با اشاره به تاثیرگذاری این رویداد در تشویق وترغیب مردم به ویژه جوانان ونوجوانان به کتابخوانی، ادامه داد: از مهمترین راههای تشویق به مطالعه و کتابخوانی علاوه بر برگزاری نمایشگاه کتاب و رونمایی از کتب شاخص، برگزاری جایزه کتاب سال است که این رویداد به همت و تلاش مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی به بار نشسته و حاصل ۳ سال (۱۳۹۹،۱۴۰۰،۱۴۰۱) فعالیت نویسندگان و پژوهشگران به منصه داوری قرار خواهد گرفت. 

وی به فعالیت های دیگر عرصه کتاب وکتابخوانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: اگرچه با وجود فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مطالعه کتاب تاحدودی کم رنگ شده است اما با تلاش های همکاران و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در هفته کتاب برنامه های خوبی برای تشویق وترغیب مردم به ویژه دانش آموزان تدارک دیده شده بود. 

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بیان کرد: مسابقه کتابخوانی برای دانش آموزان که با استقبال ۵هزار نفری مواجه شد و به زودی نتایج این مسابقه اعلام خواهد شد، تجلیل و قدردانی از یک سال فعالیت مروجان کتاب و کتابخوانی، ناشران و کتابداران و اهدای کتاب به کتابخانه های مناطق حاشیه شهرها در ایام هفته کتاب از مهمترین برنامه های ترویج کتابخوانی برای عمومی مردم به ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی بود. 

فلاحی گفت: آیین پایانی سومین جایزه کتاب سال کردستان ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می شود.

کد خبر 2764162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha