میانگین درصد شفافیت کالاهای صنعتی و غیرصنعتی در سامانه جامع تجارت ۸۳ درصد است

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: یکی از رسالت های صمت نظارت بر کالا از تولید تا توزیع است و در همین راستا سامانه جامع تجارت برای نظارت بر انبار کالاهای صنعتی و غیرصنعتی راه اندازی شده و میانگین شفافیت این سامانه در کردستان ۸۳ درصد است.

به گزارش کرد پرس، بختیار خلیقی در جلسه هماهنگی دستگاه های اجرایی تاثیر گذار در اقتصاد کردستان، گفت: این سامانه بر شفاف سازی و بازرسی های نوین و هدفمند در سطح بازار تاکید دارد و از بستر این سامانه می توان در بحث شفاف سازی کالاهای موجود در سطح بازار بهره لازم را ببریم.

وی افزود: انتظار می رود با تعامل و همکاری مجموعه های صمت، تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی و اتاق اصناف، بازاری پر از آرامش و رونق اقتصادی برای مردم استان را رقم بزنیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار کرد: امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال مهار تورم و رشد تولید مزین شده و هر یک از دستگاه های مربوطه در این جلسه جزو دستگاه هایی هستند که می توانند نقش موثری را در تحقق شعار سال داشته باشند.

خلیقی ادامه داد: با توجه به اینکه در ابتدای سال تفاهم نامه ۳ جانبه همکاری بین صمت، جهاد کشاورزی و اتاق اصناف در خصوص بعد نظارتی بر سطح بازار بسته شد، خوشبختانه در اجرای این موضوع اقدامات خوبی در سطح بازار شکل گرفته است.

وی یادآور شد: همچنین با توجه به شرایط کنونی کشور و تحریم های ظالمانه، اقتصاد ما بسته است و بعد نظارتی در سطح بازار شرط لازم و کافی است تا رفاه و آرامش در سطح بازار فراهم شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: با توجه به اینکه استان از لحاظ بعد مسافت نسبت به استان های مرکزی کشور هزینه حمل و نقل بیشتری را به کالاها متحمل می کند، نیاز است بر کاهش آثار تورمی این موضوع اقدامات جدی انجام گیرد.

خلیقی گفت: در حال حاضر ۵ طرح اساسی در خصوص ذخیره سازی کالاهای اساسی، میوه و مرکبات، طرح نظارتی ویژه ایام پایانی سال، طرح برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم، طرح فروش فوق العاده در سطح فروشگاه های زنجیره ای و طرح فروش در سطح واحدهای صنفی ارائه شده است.

وی اظهار کرد: هدف از برگزاری این طرح ها آرامش بخشی بر بازار، تنظیم بازار، کاهش قیمت ها در سطح بازار و رفاه شهروندان در ایام پایان سال است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: در بعد قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان، نظارت کامل را بر کلیه قیمت ها چه صنعتی و چه غیرصنعتی بر عهده داشته و در سطح بازار نیز دستگاه های متولی باید به بهترین شکل ممکن کار خود را پیش ببرند.

کد خبر 2764095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha