اهالی فرهنگ و هنر دیده بان های تیزبین مرزهای فرهنگی کشور هستند

رئیس جمهور تلاش برای حفظ هویت و فرهنگ غنی و تمدنی کردستان را مهمترین تکلیف و وظیفه فرهیختگان و اهالی فرهنگ و هنر این خطه دانست و گفت: مسئولیت دولت ها نیز در این جهت ایجاد بستر و زمینه فعالیت فرهیختگان است.

به گزارش کرد پرس، سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اهالی فرهنگ و هنر این استان، با بیان اینکه فرهنگ و هویت مردم کردستان در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی مانع تحقق خواست معاندین و ضدانقلاب و تجزیه طلبان در این استان شده است، مسئولیت حفظ این فرهنگ غنی و ارزشمند را متوجه فرهیختگان و اهالی فرهنگ و هنر این استان دانست.

وی در ادامه نرخ پایین آمار جرم و جنایت در کردستان با وجود برخی محرومیت ها و تنگناهای معیشتی را ناشی از تمسک مردم این استان به فرهنگ و تمدن غنی برآمده از سابقه تاریخی و دینی کردستان دانست و افزود: متاسفانه در سال های گذشته به دلیل وقوع برخی رخدادها و حوادث در کردستان به مسائل فرهنگی و شاخص های هویتی و تمدنی استان کم توجهی شده است که باید با تلاش مضاعف عقب ماندگی ها در این زمینه را جبران کنیم.

رئیس جمهور اهالی فرهنگ و هنر را دیده بان های تیزبین مرزهای فرهنگی کشور توصیف کرد و اظهار کرد: انتظار از فرهیختگان و اهالی علم و ادب و فرهنگ و هنر این است که در این دیده بانی با رصد تهدیدهای پیش رو و تهاجمات فرهنگی برنامه ریزی شده علیه هویت و فرهنگ اصیل قومی، ملی و دینی، زنگ های هشدار را به موقع به صدا درآورده و برای مقابله با این تهدیدات راهکارهای لازم را ارائه دهند.

رئیسی همچنین با بیان اینکه نگاه و اندیشه بلند فرهیختگان و اهالی فرهنگ و هنر برای دولت مغتنم و ارزشمند است، بر ضرورت تولید محتوای فرهنگی بیشتر و موثرتر، با بهره گیری از جدیدترین دستاوردهای ارتباطاتی و فناوری اطلاعاتی برای رشد جامعه و مصون سازی هویت فرهنگی تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ایستادگی و پایمردی ملت فلسطین در برابر جنایات ضدبشری رژیم غاصب صهیونیستی را نشئت گرفته از فرهنگ و هویت اصیل فلسطینیان دانست و ادامه داد: قطعا اگر فرهنگ غربی یا سازشکاری در ملت فلسطین اثرگذار بود، امروز اثری از مقاومت در برابر رژیم جنایتکار صهیونیستی وجود نداشت.

پیش از سخنان رئیس جمهور چند تن از هنرمندان کردستانی از جمله فردین صادق ایوبی نقاش، شاعر و نویسنده، فریدون حامدی نویسنده، کارگردان و بازیگر، حسین جلالی تهیه کننده تلویزیون و اسماعیل احمدی نویسنده و محقق به بیان دغدغه ها و مسائل حوزه فعالیت خود پرداختند.

همچنین فرید رحیمی خواننده کردستانی نیز دقایقی در حضور رئیس جمهور به اجرای حیران خوانی از آوازهای اصیل کردی پرداخت.

کد خبر 2762754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha