تحویل ۲۹۰۰ واحد نهضت ملی به متقاضیان کردستانی/زمین ۶ هزار واحد روستایی تامین شد

مراسم افتتاح و بهره برداری از ۲ هزار و ۹۰۰ خانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن و تامین ۶ هزار قطعه زمین روستایی روز پنجشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی در سنندج برگزار شد.

به گزارش کرد پرس، مهراد بذرپاش در این مراسم، گفت: در بخش مسکن کل کشور شاهد نتایج متفاوت و رونق هستیم و استان کردستان نیز به دلیل اقلیم جغرافیایی و توپوگرافی یکی از سخت ترین استان ها برای تامین زمین بود که طبق گزارشات بخش قابل توجهی از این مشکلات برطرف شده است.

وی اظهار کرد: تعداد زیادی از واحدهای نهضت ملی مسکن در این استان به بهره برداری می رسد و تامین اراضی نیز در شهرهای مختلف این استان محقق شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حوزه تامین زمین های روستایی طی توافق با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تحولات جدی همراه شده است، افزود: بنیاد مسکن علاوه بر اقداماتی که در حوزه مقاوم سازی و ساخت مسکن روستایی انجام داده، در حوزه تامین زمین در روستاها نیز به کمک نهضت ملی مسکن آمده است.

بذرپاش با اشاره به اینکه امروز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد مسکن تحویل متقاضیان در استان کردستان شد و امیدواریم در سفرهای بعدی این رقم افزایش پیدا کند، ادامه داد: همچنین تحویل ۶ هزار قطعه زمین در استان کردستان که تعدادی از آن ها در مجاورت روستای قار است، اتفاق بسیاری خوشایندی است.

وی با اشاره به هدف گذاری برای تحویل ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی در سال جاری، یادآور شد: این اقدام برای اولین بار در کشور رقم خورده و اتفاق بی سابقه ای است، ضمن اینکه سال آینده نیز با تحویل ۵۰۰ هزار قطعه دیگر این رقم به یک میلیون می رسد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: تحویل زمین شهری نیز در سال جاری از ۳۷۰ هزار قطعه عبور کرده و تا پایان سال به ۵۰۰ هزار قطعه خواهد رسید و به این ترتیب مجموعا تا سال آینده ۲ میلیون قطعه زمین در شهرها و روستاها در قالب های گروهی و فردی تقدیم متقاضیان خواهد شد.

بذرپاش گفت: وام مسکن روستایی با حمایت رئیس جمهور و هیات دولت از ۲۰۰ میلیون به ۳۵۰ میلیون تومان و از ۲۰۰ هزار فقره به ۳۵۰ هزار فقره افزایش یافت که به رشد تولید مسکن در روستاهای کشور منجر می شود.

وی با اشاره به اتفاقات خوبی که در سومین سفر استانی رئیس جمهور به کردستان از جمله بهره برداری از راه آهن همدان -سنندج رخ داد، اظهار کرد: توسعه زیرساخت های استان کردستان به ویژه حمل ونقل ریلی، پیامدهای مثبت اقتصادی برای این منطقه به همراه خواهد داشت.

کد خبر 2762713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha