برهم صالح در کنگره حزب اتحادیه میهنی کردستان شرکت نخواهد کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان _ عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان در پنجمین کنگره اتحادیه میهنی کردستان که قرار است روز چهارشنبه در شهر سلیمانیه برگزار شود شرکت نخواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روداو، به گزارش اطلاعاتی که روز سه شنبه تاریخ ۲۰۲۳/۹/۲۶  از سوی  یک منبع نزدیک به برهم صالح در اختیار رسانه خبری روداو قرار گرفته است برهم صالح عضور شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان در آمریکا به سر می‌برد که این سفر چند ماه قبل برنامه‌ریزی شده است به همین دلیل در این کنگره شرکت نخواهد کرد اما این منبع تکذیب کرد که علت عدم حضور برهم صالح در کنگره حزب قرار گرفتن در جبهه مخالف برگزاری این کنگره بوده باشد، وی با برگزاری کنگره موافق نیست اما در جببه مخالف کنگره  نیز قرار ندارد و برای این کنگره آرزوی موفقیت می کند.

برهم صالح قبل از سفرش به کشور آمریکا با بافل طالبانی دیدار کرده است و از وی خواسته شده تا در این کنگره شرکت کند.

قرار است فردا چهارشنبه تاریخ ۲۰۲۳/۹/۲۷ راس ساعت ۹ صبح پنجمین کنگره حزب اتحادیه میهنی کردستان در سلیمانیه برگزار شود.

در دو روز اول کنگره ساختار و سیستم نوین حزب مشخص خواهد شد و در روز سوم درگاه خود کاندید کردن برای رهبری حزب فعال می‌شود و پس از انتخاب اعضای شورای رهبری، رئیس حزب نیز انتخاب خواهد شد.

به گزارش رسانه روداو در مجموع ۹ عضو شورای عالی سیاسی و منافع اتحادیه میهنی کردستان ملابختیار، عدنان موقتی و حاکم قادر در این کنگره مشارکت نخواهند کرد همچنین کوسرت رسول، هیرو ابراهیم احمد، و عمر فتاح نیز به علت بودن در بستر بیماری در این کنگره شرکت نخواهند کرد.

همزمان علاوه بر لاهور شیخ جنگی رئیس مشترک سابق اتحادیه میهنی کردستان که پس از اتفاقات ۸ تموز سال ۲۰۲۱ از حزب اخراج شد  تعدادی از اعضای رهبری اتحادیه میهنی نیز از جمله چتو صالح، آراس شیخ جنگی، فینک احمد، ژینو محمد، سردار هرکی، پروین کاکه حمه، شادمان ملا حسن و ریبوار جاف در این کنگره مشارکت نخواهند کرد.

کد خبر 2761260

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha