درخواست تحویل ۲۲نفر از رهبران نیروهای مخالف ایران از سوی دولت اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان _ یک منبع نزدیک به احزاب مخالف جمهوری اسلامی ایران به صدای آمریکا اعلام کرد ایران از طریق کشور عراق خواستار دستگیری و تحویل ۲۲ تن از رهبران احزاب کرد مخالف این کشور است در غیر اینصورت به عراق و اقلیم کردستان هشدار داده است.

به گزارش کردپرس به نقل از  صدای آمریکا ، این منبع که نخواست نامش فاش شود به صدای آمریکا اعلام کرد ایران به عراق اعلام کرده است در صورتی که این ۲۲نفر تحویل آنها داده نشوند ایران در داخل خاک اقلیم کردستان به آنها حمله خواهد کرد.
به گفته این منبع تعدادی از اسامی این افراد شامل مصطفی هجری، رضا کعبی،عمر ایلخانیزاده ، نوید میهرآور ،کاوه بهرامی ، محمد صاحبی، محمدنظیف قادری،مصطفی مولودی ، حسین یزدان‌پناه، امجد پناهی، کاکو علیار، عبدالله آذربار، و چند نفر دیگر  هستند.
«عبدالله آکره یی» مسئول روابط دولت اقلیم کردستان در تهران به صدای آمریکا گفت: «من از جزییات گفتگوهای انجام گرفته میان ایران و عراق اقلیم کردستان و چگونگی حل مشکلات احزاب کردستانی اطلاعی ندارم.»
روز سه‌شنبه تاریخ ۲۰۲۳/۹/۱۹ مهلت ضرب العجل ایران برای خلع سلاح نیروهای مخالف این کشور که در اقلیم کردستان مستقر هستند به پایان می‌رسد.
منبع نزدیک به نیروهای مخالف ایران اعلام کرد. نیروهای دستگاههای امنیتی اقلیم کردستان در پایگاه‌های احزاب مخالف ایران مستقر شده‌اند و هیچ نیروی مسلحی در این پایگاه‌ها وجود ندارند.
این منبع افزود تعدادی زنان و کودکان این  احزاب در اردوگاه‌ها مستقر هستند و تعدادی دیگر نیز این اردوگاه‌ها را تخلیه کرده‌اند.
به گفته این منبع که به صدای آمریکا اعلام کرد دیکر به احزاب اقلیم کردستان اجازه نخواهند داد همانند گذشته مسلح باشند چون اقلیم کردستان تخت فشارهای سنگینی قرار دارد.

کد خبر 2760949

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha