پرداخت ۴۳۵ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های تولیدی از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در سفر سال گذشته ریاست جمهوری به کردستان، پرداخت یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح و پروژه های صنعتی مصوب شد که تاکنون ۲۴ درصد آن محقق یعنی ۴۳۵ میلیارد تومان محقق شده است.

به گزارش کرد پرس، بختیار خلیقی گفت: با توجه به در پیش بودن دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان، انتظار می رود بانک ها در این رابطه بهتر عمل کنند و کمک تولید کنندگان باشند تا شاهد توسعه و تحول استان باشیم.

وی افزود: در زمینه پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ نیز ۶۰۹ میلیارد تومان به سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ابلاغ شد، که تنها ۳۳۴ میلیارد تومان آن تخصیص یافت.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار کرد: اکنون یک هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان نیاز واحدهای تولید در قالب ۹۶ پروژه جمع آوری شده و نیازمند تسهیلات هستند و انتظار می رود سهم حوزه صنعت و معدن از تسهیلاتبانکی در استان بیشتر شود.

خلیقی ادامه داد: همچنین با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اشتغال و تولید در سال گذشته، در زمینه تولید و اشتغال آفرینی دستگاه اجرایی اول استان بودیم و به صورت ۱۰۰ درصدی اشتغال در حوزه های مختلف ایجاد کردیم.

وی یادآور شد: تعهد اشتغال صنعت، معدن و تجارت کردستان در سال جاری ۶۸۲ نفر بوده که تا کنون ۳۸ درصد آن محقق شده و همچنان دستگاه اول اجرایی استان در این زمینه هستیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه کردستان پنجمین استان معدنی کشور به شمار می آید، بیان کرد: در زمینه ذخیره طلا استان دوم کشور و تولید آن استان اول کشور هستیم.

خلیقی گفت: منابع بانکی استان ۰.۶ منابع کشور است که از بانک ها انتظار داریم با انتقال حساب های بانکی صنایع و معادن به استان مقدمات ارایه تسهیلات بیشتر به واحد صنعتی و تولیدی و کمک به تسهیل اشتغالزایی فراهم کنند.

کد خبر 2760621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha